[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

حوزه صنعت سهم بسزایی در تولید ناخالص داخلی دارد ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

سید محمود موسوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های  بین‌المللی فارس در حاشیه برگزاری  سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و برق، هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت، اتوماسیون و ماشین‌آلات صنعتی و همچنین هفتمین نمایشگاه تخصصی معدن، سنگ، ماشین‌آلات عمرانی و راهسازی گفت: حوزه صنعت سهم بسزایی در میزان تولید ناخالص داخلی کشور دارد و از بخش‌های مهم اقتصادی به شمار می‌رود. وی افزود: با توجه به تنوع معادن و ذخایر معدنی در کشور، انتظار می‌رود با فراهم آوردن شرایط برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن، ظرف چند سال آینده، شاهد پیشرفت‌های شایان توجهی در این زمینه باشیم. به گفته وی 101 شرکت شناخته شده صنعتی و خدماتی در فضایی افزون بر 10 هزار مترمربع در سه سالن حافظ، بهار و سرو محل دائمی نمایشگاه‌های  بین‌المللی فارس، تولیدات خود را عرضه کرده‌اند. 
سیدمحمود موسوی، ایجاد اشتغال در صنایع آب و برق و معرفی آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و فناوری‌های  روز دنیا را مهم‌ترین هدف برگزاری نمایشگاه صنعت آب و برق خواند و افزود: معرفی فعالان برتر این حوزه و کمک به جذب سرمایه از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه، انواع دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعتی و معدنی، اتوماسیون صنعتی، دستگاه‌های جوش و بُرش، جرثقیل و بالابر، دستگاه سی. ان. سی و حک، ابزارآلات حفاری، سیم و کابل، لوله و اتصالات، کلید و پریز، ترانسفورماتور و الکتروموتور، تأسیسات آب و فاضلاب و تصفیه آب به نمایش گذاشته شده است. 
موسوی بیان کرد: میزان مشارکت فعالان صنعت برق استان فارس در این نمایشگاه 56درصد و مشارکت فعالان حوزه صنعت آب فارس 82 درصد است. وی اظهار داشت: با هدف افزایش سطح کیفی و علمی متولیان شرکت‌هایی که در این نمایشگاه سه‌گانه حضور دارند، در حاشیه این نمایشگاه‌ها، کارگاه‌های آموزشی وتخصصی با همکاری سازمان مهندسی معدن استان فارس برگزار می‌شود.
گفتنی است  این نمایشگاه‌ها تا روز پانزدهم دی ماه از ساعت 16 الی 21 در محل دائمی نمایشگاه‌های  بین‌المللی فارس واقع در شهرک گلستان شیراز دایر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی