[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

کاشت حلزون و احیای شنوایی ۱۴۸۲ نفر در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز گفت: یک هزار و 482 فرد دارای مشکل شنوایی در 13 سال و نیم گذشته با کاشت حلزون شنوایی در شیراز به شکل موفقیت آمیز درمان شدند.
دکتر سید بصیر هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس از بهمن سال 82 فعالیت خود را به عنوان چهارمین مرکز ایران و سومین شهر پس از تهران، با انجام دو عمل همزمان در بیمارستان خلیلی آغاز کرد و همچنان در حال خدمت به بیماران است. 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شهر شیراز از نظر تعداد کاشت حلزون شنوایی انجام شده، دومین مرکز کشور پس از تهران است، افزود: مرکز کاشت حلزون شنوایی این کلان‌شهر در مرکز آموزشی درمانی خلیلی، به عنوان تنها مرکز دولتی ارائه دهنده این خدمت در جنوب کشور فعالیت دارد.
رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز ادامه داد: هم اینک 80 بیمار در کمیسیون، کاندید مناسب برای کاشت حلزون شنوایی شناخته شده‌اند و در انتظار ارسال دستگاه مورد نیاز از طرف هیئت امنای صرفه جویی ارزی برای این گروه از بیماران هستیم. 
هاشمی اظهار کرد: حدود150 بیمار نیز با تشکیل پرونده و شرکت در برنامه‌های  توانبخشی شنیداری ـ کلامی، تحت نظر هستند تا پس از تکمیل پرونده و فرارسیدن نوبت با شرکت در کمیسیون تعیین تکلیف شوند.
رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز گفت: تمامی مراحل گفتار درمانی، تنظیم، ارزیابی و آموزش پردازشگر گفتار در مرکز آموزشی درمانی خلیلی و مرکز کاشت حلزون شنوایی، به همت نیکوکاران و اعضای تیم کاشت انجام می‌پذیرد.
پروتز کاشت حلزونی، ابزاری الکترونیکی است که از طریق جراحی در گوش داخلی قرار می‌گیرد و احساس شنیدن صدا در افراد ناشنوا یا کم شنوای عمیق را فراهم می‌کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی