[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

در تغییرات مدیریتی به کارگیری نیروهای جوان در اولویت است ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در مراسم تکریم و معارفه مدیران مناطق شش و ده گفت: برای تغییر در پست‌های مدیریتی به کارگیری نیروهای جوان و متخصص از بدنه شهرداری را سرلوحه کار قرار دادم تا همکاران ما این پیام را دریافت کنند که در صورت توانمندی امکان پیشرفت، رشد و رسیدن به پست‌های  بالاتر برای همه فراهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور با بیان اینکه تغییر باعث می‌شود نگاه نو، فکر جدید، نشاط و پویایی وارد مجموعه شود، افزود: تأخیر در اعمال تغییرات در بدنه اصلی شهرداری به این دلیل است که فرصتی به خودم و مدیران مجموعه بدهم تا امور به صورت بهتری بررسی شود. در انتخاب شهرداران مناطق نیز تأکید من بر استفاده از نیروهای توانمند، پویا و پاکدست شاغل در بدنه شهرداری بود. یکی از وظایف مهم مدیر ارشد انتخاب صحیح مدیران و به کارگیری آنان در پست‌های متناسب با توانمندی آنها برای خدمت‌رسانی بهتر و بهبود امور است.
شهردار شیراز تغییر را یک ضرورت دانست و خاطر نشان ساخت: تغییر مدیریتی در منطقه6 به علت استفاده از یک بانوی متخصص و توانمند در پست مدیریتی و نظم و پاکدستی ایشان علی الخصوص در مورد مسائل مالی بسیار سخت بود و از توان و تخصص مهندس جهانجاه در بخش‌های  دیگر شهرداری استفاده خواهد شد. همچنین مهندس همتی مدیر سابق شهرداری منطقه 10 با توجه به سوابقشان در زمینه عمرانی و اجرایی توانمند هستند و باید مسیر تعالی را در این زمینه طی کنند.
وی مشکلات شهرداری شیراز را ناشی از شرایط اقتصادی کشور به ویژه رکود بخش مسکن و نیز حجم تعهدات مربوط به دوره قبل این سازمان دانست و گفت: این تعهدات فرصت را از مجموعه مدیریتی جدید برای تحقق به اهداف مدنظر و انجام پروژه‌های  کلان می‌گیرد. مناطق یک، چهار، 6 و 10 از جمله مناطق شهرداری شیراز با ظرفیت درآمدزایی بالا هستند و علی الخصوص در مناطق شش و 10 حساسیت بیشتری برای جذب درآمد وجود دارد که باید با برنامه ریزی و داشتن افق این درآمدها را محقق کرد.
شهردار شیراز در این مراسم مهندس سروی مدیر منطقه شش را فردی متخصص، دقیق و مسلط بر مسائل کاری دانست و گفت: با توجه به سوابق ایشان انتظار دارم که شعار شهرداری چابک و پاسخگو را محقق کنند تا شاهد تسریع در انجام امور شهروندان و اصلاح برخی روندها نظیر صدور پروانه‌های ساختمانی ظرف حداکثر سه ماه توسط مدیر منطقه بدون نیاز به تأیید معاونت شهرسازی باشیم که این موضوع باعث می‌شود جلوی هدر رفتن سرمایه‌های  مادی و معنوی شهروندان و فرصت ایجاد رانت گرفته شود. بنابراین انتظار من از مهندس سروی شامل پاسخگویی و تسهیل در کار شهروندان، ایجاد چارچوب برای انجام کارها و چابک کردن روند آنها است. شهردار شیراز همچنین در مراسم تجلیل و معارفه مدیر شهرداری منطقه 10 با بیان اینکه این منطقه شهری می‌تواند به مهمترین منبع تولید ثروت و درآمد برای شهرداری شیراز تبدیل شود، عنوان کرد: قرار گرفتن شهرداری منطقه 10 در محلی که شامل محدوده و حریم می‌باشد مشکلات مدیریتی نظیر درگیری با متصرفین و ساخت و سازهای غیرمجاز ایجاد کرده است، اما از سوی دیگر فرصت طلایی تولید ثروت برای آینده شهر شیراز را به وجود می‌آورد. زمین‌های  موجود در منطقه و املاک مورد مسیر اگر به درستی مدیریت شوند می‌توانند موجب تولید ثروت و درآمد شوند که البته این مهم نیازمند هماهنگی با سایر نهادهای ذی ربط و داشتن افق و برنامه ریزی است. همچنین منطقه 10 فرصت‌های  بسیاری برای جذب سرمایه گذار دارد که باید با برنامه ریزی‌های  مناسب کارهای خوب گذشته تقویت شود. مهندس اسکندرپور با اشاره به برخی از مشکلات منطقه 10 نظیر تملک املاک مورد مسیر در محدوده دوکوهک برای تعریض ورودی شهر شیراز گفت: با توجه به اینکه ورودی آزاد راه جدید اصفهان ـ شیراز از این مسیر است از هم اکنون باید برای رفع معضلات ترافیکی ناشی از آن، زیباسازی مسیر و ایجاد ورودی سبز برای شهر شیراز برنامه ریزی کرد و تدبیری اندیشید. براساس این گزارش شهردار شیراز طی مراسمی از زحمات مهندس شیلا جهانجاه مدیر سابق شهرداری منطقه شش و مهندس بابک همتی مدیر سابق شهرداری منطقه 10 تقدیر و تشکر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی