[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

استاندار فارس خبر داد: خشکسالی ۸ میلیارد تومان اعتبار گرفت، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از اختصاص 8 میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با عوارض و مسائل مربوط به خشکسالی در این استان خبر داد.
اسماعیل تبادار در جلسه شورای کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به اهمیت توسعه کاشت محصولات باغی، انتظار می‌رود که با مدیریت و برنامه‌ریزی، سهم بیشتری به حوزه مبارزه با آفات اختصاص داده شود. 
وی گفت: البته مبارزه با آفات محصولات کشاورزی به تنهایی کافی نیست و پیشگیری باید قبل از آن در دستور کار قرار گیرد؛ پس از سرایت آفت، حتی با بهترین روش‌های مبارزه، خسارت‌ها و هزینه‌هایی به وجود خواهد آمد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه فارس رتبه اول تولید محصولات باغی را در کشور دارد و هم اکنون ۱۵ درصد از کل این محصولات در سطح کشور را تولید می‌کند، افزود: پرداختن به موضوع تولیدات باغی و توسعه این حوزه می‌تواند نقش مؤثری در اشتغال، کارآفرینی، بنیان تولید در کشور و استان و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی تعدادی زیادی از خانواده‌های  استان را در پی داشته باشد.
تبادار بر لزوم توجه به بیمه محصولات باغی، به توانمندسازی روستاها هم اشاره و اضافه کرد: توجه کم و دیدگاه‌های  غیر عالمانه به توسعه و توانمندسازی روستاها سبب ایجاد نابسامانی‌هایی در حوزه اشتغال و به تبع آن مهاجرت، حاشیه‌نشینی و گسترش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های  اجتماعی شده است.
او خاطرنشان كرد: امروز باید با دقت اشتباهات گذشته را شناسایی و از تکرار آنها پرهیز کرد تا بستر توانمندی روستاها و روستاییان فراهم شود.
استاندار فارس با انتقاد از اینکه مدیرعامل بانک کشاورزی استان برای دومین بار در جلسه شورای کشاورزی شرکت نمی‌کند، طی یک تماس تلفنی، مراتب گلایه‌مندی خود را به وی اعلام و تأکید کرد که مسئولین در هر پست و جایگاهی که هستند باید در جلسات تصمیم گیری شرکت کنند و این عدم حضور نمی‌تواند توجیهی داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی