[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

دركمتر از ۲۴ ساعت قتل در بهمن دستگیری در اقلید، روزنامه شیراز نوین

فرماندهی انتظامی شهرستان آباده با بیان اینكه در پی اطلاع واصله مبنی بر فوت مردی به‌طور مشكوك و سرقت یك‌دستگاه خودرو وانت در شهر بهمن، بلافاصله مأموران به محل اعزام كه پس از انجام بررسی‌های لازم مشخص شد متوفی فردی به هویت ا.ن 76 ساله بوده، كه بنا بعلل نامعلومی توسط شخص یا اشخاصی به قتل رسیده است كه در پی موضوع تحقیقات جامع و كامل پیرامون موضوع آغاز كه سرانجام در این خصوص فردی به هویت ح.خ 29 ساله در شهرستان اقلید دستگیر، كه در بازجویی‌های به‌عمل آمده مشارالیه به سرقت یك دستگاه خودرو وانت و گوشی موبایل متعلق به مقتول و قتل وی معترف میگردد.
دستگیری اخاذ مأمورنما
فرمانده نیروی انتظامی آباده گفت: در پی اعلام مركز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر وقوع یك‌ فقره اخاذی، مبلغ پانصد هزار ریال وجه نقد توسط فردی مأمورنما از یك‌ نفر راننده كامیون واقع در آباده، بلافاصله عوامل گشت انتظامی كلانتری مركزی به محل عزیمت کردند و شخصی به هویت ح.ح به مأمورین مراجعه و اظهار نمود شخصی كه خود را مأمور پلیس معرفی کرد طی بازرسی بدنی، مبلغ پانصد هزار ریال وجه نقد و در بازرسی از خودرو یك تیغه چاقو به ارزش یك میلیون و پانصد هزار ریال ربوده و از محل متواری گردید. لذا اجرای طرح مهار و تحقیقات پیرامون موضوع در دستور كار كلیه عوامل گشتی قرار گرفته كه نهایتاً با هدایت و نظارت اینجانب و كنترل محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی (ورودی و خروجی شهر) سرانجام خودرو موصوف به رانندگی شخصی به هویت ح.ع در یكی از محلات شهر آباده رؤیت و توقیف شد كه در بازرسی از خودرو اموال مسروقه كشف و در مواجهه حضوری با شاكی، نامبرده شناسایی گردید. لذا پرونده تكمیل و به‌همراه متهم پرونده به مرجع قضایی احاله و متهم نیز با قرار صادره روانه زندان گردید.
تشدید طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در شهرستان آباده
فرمانده انتظامی آباده در گفتگو با خبرنگار ما افزود: اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی خواسته و جزء مطالبات مردم و مسئولان است و پلیس نیز وظیفه دارد طبق قانون این طرح‌ها را در راستای تأمین نظم و امنیت و برخورد با مخلان آرامش مردم در سطح این شهرستان اجرایی گردد.
سرهنگ سمائی ادامه داد: اجرای این‌گونه طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی باعث رضایت مردم و مسئولان شده و توفیقات بسیار خوبی در زمینه دستگیری افراد مخل نظم و امنیت و كشفیات مواد ممنوعه حاصل شده است.
وی با اشاره به همكاری بسیار خوب شهروندان با مأموران انتظامی در راستای اجرای طرح‌های  ارتقاء امنیت اجتماعی، گفت: امنیت یك مقوله مشاركتی است كه با همكاری مردم و همه نهادهای مختلف جامعه حاصل می‌شود.
كشف خودروهای مسروقه و انهدام باند سارقین 
فرماندهی انتظامی آباده با اعلام این خبر اظهار داشت كه به دنبال اعلام مركز فوریت‌های  پلیسی 110 مبنی بر وقوع یك فقره سرقت خودرو، مأمورین این یگان بلافاصله به محل عزیمت و شخصی به مأمورین مراجعه و اظهار داشت که مالك یك دستگاه خودرو پراید بوده و خودروی مذكور در حالی‌كه روبروی منزلش پارك بوده در ساعات پایانی شب توسط سارق یا سارقین به سرقت رفته است. سرهنگ سمائی افزود: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی رسیدگی فوری به پرونده به دستور كار مأمورین این یگان قرار گرفته و بلافاصله مراتب از طریق مافوق شهرستان به كلیه عوامل گشتی و شهرستان‌های همجوار اطلاع رسانی و نسبت به بررسی دوربین‌های مانیتورینگ پلیس راه اقدام كه مشاهده می‌نمایند. هر دو اهل و ساكن اصفهان و دارای سوابق كیفری متعدد دستگیر و در بازرسی از آنان تعداد 6عدد شاه كلید، تعداد 2 عدد قیچی آهن‌چینی و تعدادی ابزارآلات مخصوص سرقت، دوتیغه قمه، یك عدد ترازو دیجیتالی كشف و ضبط و با هماهنگی در استان اصفهان و این شهرستان معترف، كه با انجام شگردهای خاص پلیس و بكارگیری منابع و مخبرین سایر خودروهای مسروقه كشف و پس از هماهنگی قضائی تحویل مالكان آنها گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی