[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

جشن بقای ارژن، پیش چشم هواداران، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: امروز را شاید بتوان یکی از روزهای سرنوشت ساز تاریخ باشگاه فوتسال ارژن شیراز نامید. روزی که کسب پیروزی در یک بازی آسان، به احتمال فراوان بقای این تیم را تضمین خواهد کرد و شاید هم پیروز نشدن در این بازی منجر به سقوطی بی‌بازگشت شود.
شرایط و شواهد اما به قدری برای ارژنی‌ها ایدئال است که شاید بتوان گفت اگر این فرصت برای ارژنی‌ها از دست برود، باید آنها را مستحق سقوط دانست! اگر آنها نتوانند در شیراز از پس تیمی‌که هفته‌هاست سقوط خود را قطعی کرده بر‌بیایند، چطور می‌توانند شایسته بقا باشند؟ 
اما اگر شرایط بازی آنطور که انتظار می‌رود پیش برود و سه امتیاز بازی به حساب شاگردان کمالی واریز شود، آن وقت فقط یک تار مو با بقا فاصله خواهند داشت و پیروزی تیم مدعی قهرمانی تأسیسات دریایی در زمین خود برابر تیم در معرض سقوط پارسیان شهر قدس، بقای ارژن را تضمین خواهد کرد. حتی رقم خوردن نتیجه تساوی هم در آن دیدار، حکم بقای ارژن را امضا می‌کند. بنابراین می‌توان ارژنی‌ها را از همین حالا ماندنی دانست، مگر اینکه اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ دهد.
تیمی‌که فصل گذشته با تمام سختی‌هایی که از سر گذراند، توانست چندین هفته زودتر بقای خود را قطعی کند، امسال کار را به روزهای پایانی کشانده است. باشگاه سعید کریمی ‌سخت‌ترین فصل تاریخ خود را سپری کرد، اما در بیشتر دیدارها نمایش قابل قبولی از خود به جا گذاشت. به‌خصوص در برابر مدعیان قهرمانی، همواره بازی‌های پایاپایی انجام داد و تماشاگرانش را راضی نگه داشت. اما بازی‌های پر‌انتقادی مانند توقف خانگی برابر مقاومت البرز و شکست‌های خانگی برابر فرش‌آرا و آتلیه هم در کارنامه این فصل این تیم به چشم می‌خورد. 
حالا در هفته بیست و پنجم و ماقبل پایانی رقابت‌ها، ارژن میزبان هیئت فوتبال قم است. این آخرین بازی فصل ارژنی‌ها در سالن شهید ابوالفتحی است و آنها باید برای راضی کردن تماشاگرانشان از تمام وجود خود مایه بگذراند. تماشاگرانی که می‌آیند تا شاهد برپایی جشنواره گل توسط زردپوشان باشند و جشن بقا را هم زودتر از اینکه این اتفاق روی کاغذ قطعی شود، برپا کنند.
اما نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که آیا قرار است فصل آینده هم ارژن را در چنین وضعیتی ببینیم؟ خطر سقوط در رقابت‌های امسال که به یاری خدا از سر ارژن خواهد پرید، اما آیا فصل آینده هم تیم ضعیفی مانند هیئت فوتبال قم در رقابت‌ها حضور خواهد داشت که به بقای ارژن کمک کند؟ آیا تضمینی وجود دارد که فصل آینده وضعیت مالی این تیم از چیزی که هست بدتر نشود؟ آیا واقعاً در شأن فوتسال شیراز است که هر‌سال نماینده‌اش صرفاً برای بقا بجنگد و از رسیدن به  این هدف راضی باشد؟
حمیدرضا کمالی سرمربی ارژن بارها به این نکته اشاره کرده که اگر مشکلات مالی‌اش برطرف شود، تیم را به جمع بالانشینان می‌رساند. اگر فقط یک‌بار به این حرف او اعتماد می‌شد، شاید کمالی خیلی چیزها را مشخص می‌کرد. اگر امکانات کافی در اختیار او قرار بگیرد، او می‌تواند پتانسیل واقعی فوتسالیست‌های شیرازی و دست‌کم خودش را به نمایش بگذارد. امیدواریم در فصل 97 فوتسال ایران، ارژن متفاوتی را شاهد باشیم. تیمی‌که دیگر از مشکلات مالی نمی‌نالد و هدفش گرفتن یقه‌ تیم‌های میلیاردی‌ست، نه صرفاً ماندن در جدول!
بازی ارژن و هیئت فوتبال قم قرار بود مانند سایر بازی‌ها، فردا برگزار شود اما یک روز جلو افتاد و امروز به انجام می‌رسد. سایر دیدارهای این هفته فردا برگزار می‌شود و ممکن است تکلیف قهرمانی مس سونگون هم مشخص شود. البته کار آنها چندان راحت نیست. تبریزی‌ها باید در اصفهان به مصاف مدافع عنوان قهرمانی بروند. گیتی‌پسندی که هفته گذشته با شکست در مشهد، تمام امیدهایش برای قهرمانی نقش بر آب شد اما قطعاً فردا لقمه راحتی برای سونگونی‌ها نخواهد بود. گیتی‌پسند در صورت کسب پیروزی در مسابقه فردا، می‌تواند حساسیت بالای جدول را تا هفته پایانی ادامه بدهد. هرچند مسی‌ها حتی اگر بازی فردا را واگذار کنند، برای قهرمان شدن در هفته پایانی فقط به یک امتیاز خانگی مقابل شهروند ساری احتیاج خواهند داشت. 
در سایر دیدارهای فردا، شهرداری ساوه میزبان مقاومت قرچک خواهد بود. مقاومت البرز از حفاری اهواز پذیرایی می‌کند، آذرخش بندرعباس میزبان آتلیه طهران قم است و شهروند در ساری به مصاف فرش‌آرای مشهد خواهد رفت. تمامی‌دیدارهای امروز و فردا از ساعت 16 آغاز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی