[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

خادم: مجبورم به کشتی‌گیران فشار بیاورم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی جدید تیم‌ملی کشتی آزاد ایران با بیان اینکه فاصله کمی تا رقابت‌های قهرمانی آسیا در پیش داریم، گفت: کار جدی ما از اردوی بعدی که روز یکشنبه هفته آینده آغاز می‌شود، خواهد بود.
به گزارش ایسنا، رسول خادم درباره ارزیابی خود از آخرین وضعیت تیم‌ملی کشتی آزاد پس از قبول مجدد سرمربیگری این تیم اظهار کرد: طی ۲ ماه اخیر، آزاد و فرنگی‌کاران اردوهای مقدماتی خود را برای دور نماندن از شرایط بدنی نسبتاً مناسب پشت‌سر گذاشتند اما از اردوی بعد، وارد فاز جدی تمرینات خواهیم شد تا کشتی‌گیران را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا که زمان کمی تا آغاز آن مانده آماده کنیم. البته پیش از رقابت‌های آسیایی، جام تختی را نیز در پیش داریم که در کشتی فرنگی جام تختی به‌خاطر قرار گرفتن در تورنمنت‌های اثرگذار در رنکینگ جهانی کشتی‌گیران، با ۳ کشتی‌گیر در هر وزن و در کشتی آزاد جام تختی نیز با ۶ کشتی‌گیر در هر وزن حاضر خواهیم شد.
سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران درباره جدیت خود در تمرینات و فشار بر کشتی‌گیران برای رفع نواقصشان گفت: قطعاً کار جدی ما از اردوی بعد آغاز خواهد شد و هدفمان شناسایی نفرات اصلی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و جام تختی خواهد بود. پس از آن با فاصله زمانی محدود، جام جهانی کشتی آزاد را در پیش داریم. به همین دلیل باید هرچه سریع‌تر و با توجه به رویدادهای پیش‌رو، کشتی‌گیران را مهیای حضور در مسابقات کنیم.
وی با بیان اینکه مجبوریم به‌خاطر فرصت زمانی کم تا رقابت‌های پیش‌رو تمرینات پرفشار را در دستور کار قرار دهیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه محمد طلایی و تقی اکبرنژاد طی ۲ ماه گذشته، اردوها را با حضور کشتی‌گیرانی که درگیر لیگ نبودند یا کمتر درگیر این رقابت‌ها بودند جلو بردند و قرار است نفرات برتر رقابت‌های عمومی نیز به جمع اردونشینان اضافه شوند تا کار را با جدیت هرچه تمام جلو ببریم.
خادم در ادامه درباره برگزاری جلسه شورای فنی کشتی آزاد نیز گفت: جلسه بسیار خوبی بود و همه نفرات با توجه به تخصص و نگاه فنی که به موضوعات مختلف کشتی داشتند، نظرات خود را بیان کردند. در مجموع یکی از جلسات بسیار خوب شورای فنی بود.
 سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد درباره زمان مشخص شدن نام دیگر مربیان تیم‌ملی کشتی آزاد بزرگسالان اظهار کرد:هم از مربیانی که هیئت‌های استانی معرفی کرده‌اند، هم مربیان سازنده و همچنین مربیان شایسته به‌صورت ادواری و ثابت استفاده می‌کنیم تا به صورت تدریجی، ترکیبی از این نفرات برای مسابقات آسیایی و جام جهانی استفاده کنیم.
وی درباره حضور تیم‌ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی آمریکا، علی‌رغم اینکه ایران به‌واسطه عنوان نهمی در مسابقات جهانی پاریس، نمی‌توانست در بین ۸ تیم جام‌جهانی آمریکا حضور داشته باشد، گفت: این موضوع بنابر درخواستی بود که از ایران صورت گرفت. طبیعتاً عدم حضور ایران به‌عنوان یکی از قدرت‌های کشتی جهان که همواره رقابت نزدیکی با روسیه داشته، باعث به وجود آمدن خلأ جدی در این مسابقات می‌شد؛ به همین دلیل از ایران خواسته شد که در این رقابت‌ها حاضر شود و فدراسیون نیز آن را پذیرفت.
خادم با بیان اینکه آمریکا به‌عنوان میزبان این رقابت‌ها در بهترین دوران کشتی خود قرار دارد، تصریح کرد: آمریکا به‌عنوان قهرمان جهان، ترکیب بسیار خوبی از بهترین‌های کشتی جهان را در اوزان مختلف در اختیار دارد و چندین سال یک‌بار این‌گونه می‌شود که یک تیم در بیشتر اوزان صاحب بهترین‌ها باشد. البته به‌غیراز روسیه که با سابقه ۷۰ ساله در کشتی جهان، در بسیاری از دوره‌ها صاحب بهترین کشتی‌گیران بوده، دیگر کشورهای مدعی مثل ایران، ترکیه، آمریکا و... نتوانسته‌اند همیشه ترکیبی از بهترین‌ها را در همه اوزان در اختیار داشته باشند و امسال آمریکا تیمی است که کشتی‌گیران قدرتمندی را در اختیار دارد.
وی درباره تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در جام‌جهانی با توجه به اضافه شدن ایران در این رقابت‌ها گفت: این مسابقات مانند سال‌های قبل با همان ۸ تیم برگزار می‌شود و دقیقاً نمی‌دانم کدام کشور در این مسابقات حاضر نمی‌شود.
رئیس فدراسیون کشتی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا به نتیجه‌گیری خوب کشتی آزاد ایران در رویدادهای پیش‌رو امیدوار است یا خیر خاطرنشان کرد: ما جوانان بسیار خوب و آینده‌داری را در اختیار داریم که پا به رده بزرگسالان گذاشته‌اند. البته اشکالات و نواقصی دارند که باید برطرف شود. اما در مجموع ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم که به همه آن‌ها امید زیادی داریم. باید این نفرات به رویدادها و تورنمنت‌های مختلف اعزام شوند تا به‌تدریج ترکیب تیم‌ملی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از بین همین نفرات انتخاب کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی