[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

تهدید منابع شهرداری با معافیت هتل‌سازان، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه معافیت هتل‌سازان از عوارض در زمینه هتل‌سازی منطقی نیست، گفت: تولیدکنندگان صنایع‌دستی نباید از مزایای بیمه محروم شوند. 
علی اکبری در گفت‌وگو  با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره حال و روز صنعت گردشگری در شیراز، گفت: شیراز به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور و با تاریخ و فرهنگ غنی که دارد در زمینه بهره‌مندی از صنعت گردشگری با دو معضل اساسی توسعه زیرساخت‌های گردشگری و نگاه ویژه به حوزه فرهنگ‌سازی در زمینه گردشگری روبه‌رو است. 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معافیت هتل‌سازان از عوارض در زمینه هتل‌سازی منطقی نیست تصریح کرد: شهرداری باید به‌نوعی درآمدهای جاری‌اش را تأمین کند و بنابراین با معافیت هتل‌سازان در زمینه هتل‌سازی بدیهی است که شهرداری درآمدش را در این بخش از دست خواهد داد. 
اکبری افزود: توسعه زیرساخت‌های گردشگری ازجمله هتل‌ها، اماکن پذیرایی، پکیج‌های گردشگری استاندارد، تربیت نیروی انسانی تحصیل‌کرده به‌ویژه در رشته‌های هتلداری و گردشگری باید مدنظر قرار بگیرد تا بستر جامعه برای حضور توریست‌های خارجی به شکلی فراهم شود که بتوان از گردشگری به‌عنوان یک فرصت بی‌نظیر اقتصادی بهره برد. 
راهکار اساسی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، نگاه ویژه به صنعت گردشگری است 
نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: یکی از راهکارهای خروج استان فارس از گرفتارهایی نظیر بی‌آبی و بیکاری، نگاه ویژه به خدمات گردشگری است و یکی راهکارهای اساسی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی نگاه ویژه به صنعت گردشگری است؛ زیرا صنعت گردشگری توان ایجاد ارزش‌افزوده در اقتصاد را دارد و در نتیجه این موضوعات مسلم است که می‌توان درآمد و اشتغال‌زایی را نیز برای کشور به نحو مطلوب در این راستا رقم زد. 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: برای دلگرمی حضور تولیدکنندگان صنایع‌دستی که نقش بی‌نظیری در تولید آثار هنری در صنعت گردشگری دارند، باید تدابیری لحاظ شود تا تمام این اقشار هنرمند در لوای حقوق بیمه‌ای قرار بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی