[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

عملیات روانی برای گرانی ارز ، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: سوداگران بازار ارز تلاش کردند تا با ایجاد فضای روانی، نوسانات بازار را به‌نفع خود تغییر دهند. این در حالی است که باید بانک مرکزی بازار را به‌صورت مؤثرتر مدیریت می‌کرد. 
رحیم زارع با انتقاد از رشد قیمت ارز گفت: از گذشته نوسانات بازار ارز متأثر از عوامل اقتصادی و سیاسی بوده است؛ بنابراین باید بازار را با لحاظ‌کردن تمامی جوانب مدیریت کرد. در لایحه بودجه سال 97 براساس محاسبات قیمت دلار 3500 تومان تعیین شده؛ بنابراین در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز باید نرخ دلار در بازار آزاد نیز در همین محدوده قیمتی باشد. 
نایب‌رئیس اول کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه در روزهای گذشته به‌دلیل عدم مدیریت مؤثر بازار ارز یک نوع فضای روانی در بازار ارز ایجاد شده که نتیجه آن رشد قمیت دلار بوده است. سوداگران بازار ارز در چند روز گذشته تلاش کرده‌اند تا با ایجاد فضای روانی، نوسانات بازار را به‌نفع خود تغییر دهند. این در حالی است که باید بانک مرکزی بازار را به‌صورت مؤثرتر مدیریت می‌کرد. 
بازار ارز با اعمال سیاست‌های صحیح ازسوی بانک مرکزی مدیریت شود
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید بازار ارز با اعمال سیاست‌های صحیح ازسوی بانک مرکزی مدیریت شود؛ چرا که افزایش نرخ دلار در روزهای گذشته به گرانی برخی کالاها منجر شده است و اگر این روند همچنان ادامه یابد علاوه‌بر کوچک شدن سفره خانوارها، به‌دلیل کاهش قدرت خرید مردم، بازار را با رکود سنگین‌تری روبه‌رو می‌کند. 
زارع در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: ادامه روند صعودی نرخ ارز به افزایش نرخ تورم در جامعه منجر می‌شود. این در حالی است که شرایط اقتصادی بسیاری از خانوارها تحمل گرانی‌های جدید را ندارد. نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری، یادآور شد: باید نوسانات بازار ارز کنترل شود تا شرایط برای رونق فعالیت‌های اقتصادی بیشتر فراهم شود؛ چراکه در صورت نبود ثبات در بازار ارز انگیزه سرمایه‌گذاری در کشور کم می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی