[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

امروز برجام به‌منزله همگرایی دربرابر یک‌جانبه‌گری است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، نشست شورای امنیت را پیروزی دیگری برای مردم ایران و شکست سنگین دیگر در کارنامه دولت ترامپ دانست و گفت: بار دیگر ثابت شد که نتیجه تلاش دولت ترامپ علیه ایران و برجام، استیصال و انزواست. 
محمود واعظی درباره جلسه بی‌حاصل شورای امنیت که به درخواست نماینده آمریکا علیه ایران برگزار شد، افزود: مخالفت قاطع اکثریت اعضای شورای امنیت با سوءاستفاده آمریکا از این شورا برای ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی ایران به بهانه تجمعات اخیر، رخدادی قابل‌تأمل و نویدبخش فصلی تازه در مناسبات بین‌المللی است. وی یادآور شد: در این نشست اکثریت اعضای شورای امنیت سازمان ملل آمریکا را از دخالت در امور داخلی کشورها و ایران پرهیز دادند و همچنین خواستار اجرای کامل برجام شدند. رئیس دفتر رئیس‌جمهور تأکید کرد: امروز برجام، به‌منزله همگرایی دربرابر یک‌جانبه‌گری در روابط بین‌الملل است و نشست شورای امنیت، پیروزی دیگری برای مردم ایران و شکست سنگین دیگری در کارنامه دولت ترامپ بود. واعظی خاطرنشان کرد: این پیروزی حاصل ایستادگی توأم با درایت ملت و دولت ایران، رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و حرکت هوشمندانه دستگاه دیپلماسی است؛ به‌گونه‌ای که دولت جدید آمریکا دربرابر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته انزوای جهانی را تجربه می‌کند. وی همچنین گفت: امروز محدود کردن منافع ایران در برجام و بزرگ‌نمایی و سوءاستفاده از حوادث داخلی ایران با مجوز شورای امنیت و همچنین سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا با بیشترین مخالفت در میان دولت‌ها و ملت مواجه است و این مهم از ثمرات مقاومت و تدبیر و امیدی است که کانون انتشار امواج معنوی آن جمهوری اسلامی ایران است. 
رئیس دفتر رئیس‌جمهور تأکید کرد که جا دارد رخداد مهمی که در شورای امنیت گذشت، ازسوی رسانه‌ها و تریبون‌ها مورد توجه و تبیین شایسته برای افکار عمومی قرار گیرد. 
لازم به ذکر است: شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌ درخواست آمریکا برای بررسی ناآرامی‌های اخیر در ایران نشست فوق‌العاده تشکیل داد که در این نشست 10 کشور چین، فرانسه، بولیوی، روسیه، ساحل عاج، گینه، اتیوپی، قزاقستان، لهستان و سوئد از جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند. 
این نشست بدون هیچ نتیجه‌ای به کار خود پایان داد و موضوع داخلی ایران بی‌ارتباط با امنیت منطقه‌ای یا بین‌المللی شناخته شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی