[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

بررسی راهکارهای ماندگاری پزشکان در شهرهای کوچک ، روزنامه شیراز نوین

اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان برنامه سفر به آباده طشک و نی‌ریز، با مسئولان این دو شهرستان نشست مشترکی تشکیل داده و پیرامون افزایش امکان ارائه خدمات سلامت به مردم، تصمیم‌گیری کردند.
به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «علی بهادر» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیئت همراه، در پایان سفر به دو شهرستان آباده طشک و نی‌ریز، در نشست مشترکی با مسئولان این دو شهرستان، با توجه به بازدیدهای صورت گرفته و گزارش‌های  ارائه شده، به ارزیابی و تصمیم گیری پرداختند.
دکتر «علی بهادر» سرپرست دانشگاه در این نشست با بیان این‌که همواره خدمات و نیازهای جدیدی در حال ایجاد است، گفت: در این بازدیدها ضمن گفت و گو با کارکنان و بیماران، بر روند اجرای این خدمات نظارت می‌شود. او با اشاره به تقسیم پزشکان متخصص زیر نظر وزارت بهداشت و به صورت سالانه، گفت: باید زمینه‌های  ماندگاری پزشکان در شهرستان‌ها با بررسی راهکارهای عملیاتی فراهم شود.
دکتر بهادر تأکید کرد: همه تلاش خود را برای تأمین نیازهای بهداشت و درمان مردم استان به کار بسته‌ایم و امیدواریم با همکاری مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، بتوانیم مشکلات را برطرف سازیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در فارس کوشیده‌ایم که پروژه‌های  عمرانی سلامت متوقف نشود و برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر، پیگیری می‌کنیم.
او یادآور شد: ما پزشکان متعهد هستیم که در هر شرایطی، خدمت‌رسانی کنیم و به این نکته افتخار می‌کنیم.
دکتر «سید جلیل معصومی»  معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز با اشاره به بررسی اعتبارات موردنیاز این دو شهرستان در این بازدید، نسبت به پیگیری برای تأمین و بهره‌برداری از پروژه‌ها قول همکاری داد.
او دو مرکز بهداشتی درمان قطرویه و مشکان را در امر توسعه خدمات‌رسانی به مردم منطقه، مؤثر برشمرد.
دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان دانشگاه نیز گفت: نسبت به سفر سال گذشته، جهش بسیار خوبی در امر ارائه خدمات سلامت در منطقه صورت گرفته است، به ویژه در بخش‌های  پاراکلینیکی و پزشکی، شاهد توسعه خدمات هستیم و در این سفر نیز تجهیز و تکمیل این خدمات، امکانات آمبولانس‌ها، بخش‌های ویژه، تکمیل پوشش متخصصان و همچنین پیگیری مطالبات پزشکان، پرستاران و تیم‌های درمانی مد نظر قرار گرفت تا وارد چرخه خدمات شود.
او ابراز امیدواری کرد که با انگیزه پزشکان و تیم درمانی، شاهد رفع نواقص موجود باشیم.
دکتر «عبدالرسول همتی» قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه نیز که در حاشیه این سفر، از مراکز بهداشتی درمان قطرویه و مشکان، از توابع نی‌ریز بازدید کرده بود، در این نشست از روند مطلوب خدمات در این دو مرکز خبر داد. او افزود: شبانه روزی شدن این دو مرکز از جمله درخواست‌های موجود است که مورد پیگیری قرار می‌گیرد. او همچنین از اختصاص کارشناس ارشد سلامت روان به منطقه خبر داد.
در این نشست مهندس «محمدرضا امیری» فرماندار نی‌ریز، «علی اصغر مسعودی» نماینده مردم شهرستان‌های  نی‌ریز، استهبان و آباده طشک و همچنین بخشداران و اعضای شورای اسلامی، خواسته‌های خود را در حیطه بهداشت و درمان منطقه، با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در میان گذاشتند که مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت. همچنین اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این سفر، با خانواده جانباز شهید «محمدرضا جوکار»، جانباز هفتاد درصد جنگ تحمیلی و از کارکنان سابق مجموعه بهداشت و درمان نی‌ریز که پس از سال‌ها تحمل رنج ناشی از آسیب‌های  شیمیایی به درجه رفیع شهادت نائل شد، دیدار کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی