[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

عملیات اجرایی قطعه ۲ بزرگراه جهرم ـ لار به طول ۲۵ کیلومتر آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: عملیات اجرایی قطعه 2 بزرگراه جهرم ـ لار به طول 25 کیلومتر حدفاصل کیلومتر 100+15 الی 500+39 با اعتباری بالغ  بر 400 میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس مهندس فیروز تکاور، در مراسم آغاز این پروژه افزود: بزرگراه شیراز ـ جهرم ـ لار ـ بندرعباس یکی از مهمترین محورهای شریانی و ترانزیتی کشور می‌باشد و شمال به جنوب کشور را به هم متصل می‌کند.
وی خاطر نشان ساخت: خوشبختانه از شیراز تا جهرم که حدود 160 کیلومتر طول مسیر می‌باشد با همت مسئولین وزارت راه و شهرسازی و پیگیری مجدانه دکتر رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی مراحل پایانی آن که در دست تبدیل شدن به بزرگراه شدن است را طی می‌کند و حدود 30 کیلومتر بیشتر باقی نمانده است.
او اذعان داشت: 8 کیلومتر مسیر به زودی به بهره برداری می‌رسد و 12 کیلومتر هم زیر سازی شده و یک لایه آسفالت آن مانده تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و مابقی مسیر نیز در صورت تأمین اعتبار تا چهار ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. مهندس تکاور خاطر نشان ساخت: تقریباً کل مسیر شیراز ـ جهرم را تقریباً به صورت بزرگراه داریم و از جهرم به لار که حدود 160 کیلومتر است و 55 کیلومتر آن در حوزه اداره کل راه و شهرسازی فارس می‌باشد.
وی اضافه کرد: 15 کیلومتر محور جهرم ـ لار در دست اجرا می‌باشد و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی 25 کیلومتر ادامه مسیر را نیز آغاز می‌کنیم.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: پیمانکار این پروژه شرکت سیویل تونل و مشاور آن شرکت مهندسین فراشار آسیا می‌باشد که از شرکت‌های پیمانکاری و مشاور خوب استان و کشور و سابقه درخشانی در حوزه راه دارند.
 مهندس تکاور اظهار امیدواری کرد: امیدواریم که مشکلات مالی اجازه دهد، پروژه در مدت زمان 2 سال که تعیین شده به اتمام برسد. وی در خصوص ابنیه فنی قطعه 2 بزرگراه جهرم ـ لار تصریح کرد: 69 دستگاه پل و 3100 متر دیوار حائل و 13کیلومتر نیوجرسی در طول این 25 کیلومتر اجرا خواهد شد.
مهندس تکاور افزود: 901 هزار متر مکعب حجم خاکبرداری و 380 هزار متر مکعب حجم خاکریزی این پروژه می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی