[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فعالان اقتصادی منهای دولتی‌ها، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری فارس یداله رحمانی در جلسه کمیته راهبری اشتغال گفت: بنا بر تأکید رئیس جمهور محترم بر عزم همگانی در ایجاد اشتغال، مسئولین دستگاه‌ها باید به گونه‌ای عمل نمایند تا علاوه بر سرعت، دقت لازم در اجرای صحیح این طرح مد نظر قرار گیرد.
رحمانی افزود: مناطق هدف اجرای طرح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری با اولویت مناطق روستایی و عشایری مرزی و سپس نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر جمعیت می‌باشد. وی در ادامه اظهار داشت: تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی ( بخش‌های  خصوصی و تعاونی ) به استثنای شرکت‌های  دولتی و نهادهای عمومی که تقاضای دریافت تسهیلات در چار چوب آئین نامه را دارند می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های ذیربط اقدام نمایند. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه شرکت‌های  خصوصی و تعاونی در اولویت اخذ وام قرار دارند، عنوان داشت: فراخوان و اطلاع رسانی اولویت‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کارها در مناطق هدف آیین نامه از سوی دستگاهای بخشی استان مبتنی بر برنامه‌های  مصوب اعلام گردیده است.
یداله رحمانی در ادامه گفت: درخواست دریافت تسهیلات توسط متقاضی بر اساس تکمیل فرم اطلاعات متقاضی حقیقی و حقوقی صورت می‌پذیرد و سپس متقاضی خلاصه طرح پیشنهادی را به دستگاه مربوطه تحویل می‌دهد و در ادامه بررسی اولیه در خواست تسهیلات و خلاصه طرح پیشنهادی متقاضی توسط دستگاه و اعلام تأیید یا رد آن ظرف مدت یک هفته انجام می‌شود و طرح‌های تأیید شده به دبیر خانه کار گروه اشتغال ارسال می‌گردد. وی اظهار داشت: که طرح تأیید شده توسط دستگاه اجرایی باید در سامانه مربوطه ظرف مدت 1 روز ثبت شود. همچنین پس از بررسی طرح‌های  ارایه شده از سوی دستگاه در چار چوب برنامه‌های بخشی ابلاغ شده ظرف مدت یک هفته توسط کمیته فنی اعلام نتیجه به کار گروه بر اساس صورت جلسه مشترک انجام می‌گردد و در پایان طرح تأیید شده به مؤسسه عامل یا بانک‌ها معرفی و ارایه می‌گردد. رحمانی با توجه به روند طرح افزود: مؤسسه یا بانک عامل پس از دریافت طرح موظف است ظرف مدت یک ماه از معرفی طرح و تکمیل مدارک نسبت به بررسی توجیه اقتصادی، فنی و مالی طرح و اعلام پذیرش یا رد آن به صورت مکتوب به متقاضی و کار گروه اقدام نماید. وی در ادامه عنوان داشت: مؤسسه و بانک‌های  عامل مکلفند پس از تکمیل وثایق و تضامین مورد نیاز نسبت به انعقاد قرار داد با متقاضی ظرف مدت 15 روز و پرداخت تسهیلات به وی با رعایت شرایط مندرج در قرارداد اقدام نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی