[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

زرد، نارنجی و سودای صعود...، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تعطیلات نیم‌فصل مثل برق و باد به پایان رسید و امروز نیم‌فصل دوم لیگ دسته اول فوتبال ایران آغاز می‌شود تا دو تیم شیرازی در 17بازی باقیمانده، شانس خود را برای صعود به لیگ برتر امتحان کنند.
فوتبال شیراز که 4سال است از سطح اول فوتبال ایران دور افتاده، امسال با دو تیم کار خود را در لیگ دسته اول آغاز کرد. دو تیمی که چند ماه قبل‌تر، در آخرین روز و یا بهتر بگوییم، در آخرین دقیقه جواز حضورشان در رقابت‌های فصل جاری صادر شد! 
فجرسپاسی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نام‌های لیگ و برق جدید به عنوان یک نوپا وارد رقابت‌ها شدند. با توجه به اتفاقاتی که در فصل نقل و انتقالات برای این دو تیم رخ داد، اکثریت فجر را کاندید صعود می‌دانستند و در مورد برق جدید ابهامات زیادی وجود داشت.
برق جدید سرمربی موفق خود را کنار گذاشته بود و به سراغ کسی رفته بود که لااقل در فوتبال شیراز خاطره خوبی در عرصه مربی‌گری به جا نگذاشته بود. داوود مهابادی؛ کسی که فجر در دوران حضور او، برای اولین بار در تاریخ خود به لیگ دسته اول سقوط کرد. برق جدید بدون پول و با کمترین بازیکن شناخته شده، کار خود را آغاز کرد. اما هر روزی که از لیگ گذشت، بیش از پیش توانایی‌های این تیم و کادر فنی‌اش بر همگان اثبات شد. آنها همه را با بازی و نتایج خود شگفت زده کردند. در روزهایی که فجر نتوانسته بود شیرازی‌ها را راضی نگه دارد، این برق جدید بود که با بازی‌هایی درخشان حتی در آستانه صدرنشینی هم قرار گرفت.
برق جدید فارس توانست تماشاگران را به استادیوم بکشاند و نام برق قدیم را در اذهان زنده کند. آنها با یک دروازه‌بان کم‌اشتباه، یک خط دفاعی پر‌قدرت و با بهره‌گیری از یک خط ‌هافبک زحمت‌کش و مهاجمانی سرعتی و زهر‌دار، در نزدیک به نیمی از بازی‌ها پیروز شدند، فقط 3بار شکست خوردند و دست‌کم در سه دیدار از شش دیداری که با نتیجه مساوی به کار خود پایان دادند، استحقاق کسب هر سه امتیاز را داشتند. در نهایت نارنجی‌ پوشان با 30امتیاز از 17بازی در رتبه چهارم جدول ایستادند و با منطقه صعود، فقط و فقط سه امتیاز فاصله دارند.
اما تعطیلات کابوس‌واری در نیم‌فصل انتظار هواداران این تیم را می‌کشید. مشکلات مالی بیش از هر زمان دیگری خود را نشان داد و در اولین شوکِ وارده، داوود مهابادی به یکباره سرمربی نساجی مازندران شد! در پی این اتفاق چند ستاره این تیم یکی پس از دیگری راهی تیم‌های رقیب شدند. سعید خردمند ستاره بی‌چون و چرای این تیم راهی رقیب مستقیم، نساجی مازندران شد. مجید بهروزی بازیکن خط دفاعی این تیم هم راهی نساجی شد! محمدرضا فیروززاده کاپیتان ارزشمند برق جدید هم راهی دیگر تیم رقیب، اکسین البرز شد. پوریا آریاکیا هم به تیم لیگ برتری پیکان پیوست و مهرداد بشاگردی هم از جمع نارنجی‌ها جدا شد! در عوض ساسان شیرمردی بازیکن فصل گذشته نفت و گاز گچساران، آرمان شهداد‌نژاد دروازه‌بان نیم‌فصل اول گل‌گهر سیرجان، میلاد احمدی‌ هافبک گل‌گهر سیرجان و محمد علی مردانی بازیکن فصل گذشته پدیده و نیم‌فصل اول شهرداری ماهشهر، با عقد قراردادی به تیم برق جدید فارس پیوستند.
اما مهم‌ترین اتفاق روی نیمکت این تیم رخ داد. اسماعیل اسماعیلی، سرمربی قائم‌شهری که چند سال سابقه حضور در نساجی را داشت، در میان انبوهی از ابهامات به عنوان سرمربی جدید انتخاب شد. او امروز در نخستین گام باید در مقابل همشهری‌اش قرار بگیرد. نادر دست‌نشان که با ملوان نتایج خوبی کسب نکرده بود، امروز در شیراز میهمان برق جدید اسماعیلی است. ملوان در پایان نیم‌فصل با 25امتیاز نهم شد، اما فاصله بسیار کمی بین تیم‌های این لیگ وجود دارد. برای صعود و سقوط‌های چند پله، فقط دو سه هفته زمان لازم است! برای بیشتر تیم‌ها هنوز هیچ‌چیزی تمام نشده و تیم نوپای شیرازی در کنار تیم کهنه‌کار شمالی می‌توانند شانس خود را برای صعود به لیگ برتر امتحان کنند. برق جدیدی که می‌خواهد جایگزینی برای قدیمی‌ترین تیم فوتبال ایران باشد و ملوانی که هواداران فوتبال در سراسر ایران، جای خالی‌اش را در لیگ برتر احساس می‌کنند.
و اما فجرسپاسی 
فجری‌ها لیگ را نا‌امید کننده آغاز کردند. کلانتری در 4بازی نخست سه شکست را متحمل شد، اما در هفته‌های انتهایی نیم‌فصل توانست تا حدود زیادی هوادارانش را راضی نگه دارد. با اوضاع و احوالی که در نیم‌فصل برای برق جدید رقم خورد، حالا ورق به سود فجر برگشته و اکثریت هواداران فوتبال شیراز، فجر را دارای شانس بیشتری برای صعود به لیگ برتر می‌دانند.
آنها امروز میزبان تیم نوپای بادران تهران هستند. تیمی که هم سن و سال برق جدید است و البته از نظر ساختار، سازماندهی و بنیه مالی با دو تیم شیرازی قابل مقایسه نیست. شاگردان محمد ربیعی با رتبه دومی و کسب 33امتیاز نیم‌فصل را به پایان رساندند و حالا برای رسیدن به لیگ برتر از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد. فجرسپاسی در اولین بازی فصل در زمین خود با یک گل بازی را در شرایطی به میهمان خود واگذار کرد که به نظر نمی‌رسید شایسته این شکست باشد. حالا زمانی مناسب برای تلافی است. فجر کلانتری می‌تواند میخ خود را خیلی محکم بکوبد تا ثابت کند یک مدعی جدی برای صعود به لیگ برتر است. پیروزی در بازی امروز می‌تواند از لحاظ شخصیتی و روحی هم کمک فراوانی به طلایی پوشان بکند و آنها را در مسیر صعود قرار دهد. فجری‌ها در نیم‌فصل نخست مهره‌ای را از دست ندادند و حتی توانستند یکی از مهره‌های قدیمی خود را به تیمشان باز گردانند. سید احمد حیات‌منش مدافعی که فصل گذشته در چند بازی بازوبند کاپیتانی فجر را هم بر بازو بسته بود، حالا  از کرمان برگشته و می‌خواهد به تیم شهرش برای بازگشت به لیگ برتر کمک کند. پیروزی در بازی امروز برابر بادران، می‌تواند آنها را به دو امتیازی منطقه صعود برساند!
در سایر دیدارهای امروز تیم صدرنشین نفت مسجدسلیمان در شهر تبریز میهمان ماشین‌سازی خواهد بود. در ماهشهر تیم شهرداری این شهر از راه‌آهن ته جدولی پذیرایی می‌کند. اکسین البرز در کرج به مصاف گل‌گهر سیرجان خواهد رفت. مس در کرمان میزبان شهرداری تبریز است. نساجی مازندران با هدایت داوود مهابادی میزبان ایران‌جوان بوشهر است. مس رفسنجان از خونه‌به‌خونه بابل پذیرایی خواهد کرد و صبای قم هم میزبان آلومینیوم اراک خواهد بود.
تمامی دیدارها راس ساعت 2بعدازظهر برگزار می‌شود. هفته نوزدهم رقابت‌ها هم یکشنبه هفته آینده به انجام می‌رسد و در مهم‌ترین بازی‌ها، فجر در شیراز میزبان ماشین‌سازی است و برق جدید در تهران میهمان راه‌آهن خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی