[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

با از دست دادن ۲ پنالتی؛ عمر عبدالرحمان، عمان را قهرمان جام خلیج‌فارس کرد، روزنامه شیراز نوین

تیم فوتبال عمان موفق شد به مقام قهرمانی جام خلیج‌فارس برسد. 
به گزارش «ورزش سه»، رقابت‌های ملی جام خلیج‌فارس که در هفته‌های اخیر در کشور کویت در حال برگزاری بود، با برگزاری دیدار نهایی به پایان رسید. در بازی فینال تیم‌های عمان و امارات متحده عربی که به‌ترتیب تیم‌های بحرین و عراق را حذف کرده بودند، به مصاف هم رفتند تا قهرمان این دوره از رقابت‌ها را تعیین کنند. تیم‌های فوتبال امارات و عمان هر دو از یک گروه این رقابت‌ها صعود کرده بودند و در دیدار مرحله گروهی اماراتی‌ها موفق به پیروزی شده بودند. 
سرنوشت بازی فینال اما به‌گونه دیگری رقم خورد. تلاش مستمر دو تیم در طول 90 دقیقه قانونی به گل‌زنی ختم نشد و تیم‌ها برای وقت اضافه آماده شدند. مهم‌ترین اتفاق وقت قانونی بازی، از دست رفتن پنالتی حساس عمرعبدالرحمان در دقیقه 91 بازی بود. پس از این اتفاق، سی دقیقه وقت‌های اضافی هم گلی برای دو طرف به همراه نداشت تا ضربات پنالتی مشخص‌کننده قهرمان تورنمنت باشد.  در ضربات پنالتی هم تا چهارمین ضربه، تمام بازیکنان توپ را وارد دروازه کردند تا کماکان بازی مساوی باشد؛ اما کسی که بازی را از این روند تساوی خارج کرد، کسی نبود جز ستاره فوتبال امارات؛ عمر عبدالرحمان باز هم یک اتفاق تلخ را برای امارات در این بازی رقم زد و پنالتی پنجم تیم‌ملی کشورش در فینال را از دست داد و پس از گل‌زنی علی خلدی، تیم فوتبال عمان مقام قهرمانی جام خلیج‌فارس را از آن خود کرد. 
این دومین قهرمانی عمانی‌ها در این مسابقات به شمار می‌آید. قبل از این تنها عنوان قهرمانی آن‌ها در سال 2009 به دست آمده بود که آن هم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر عربستان رقم خورد. 
امارات هم سابقه 2 قهرمانی در جام خلیج‌فارس دارد. پرافتخارترین تیم ادوار این تورنمنت کویت است که از مجموع 23 دوره برگزارشده، 10 بار قهرمان رقابت‌ها شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی