[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

نمایشگاه «ماه ‌کان شرق» گشایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین گشایش نمایشگاه «ماه کان شرق» در نگارخانه ملی گفت: با ظهور عکاسی دیجیتال و اینکه عکاسی به صورت ساده و آسان در اختیار همگان قرار گرفت، آنچه بیننده را متوجه حرفه‌ای بودن یا غیرحرفه‌ای بودن عکس می‌کند، نگاه و دیدگاه ویژه عکاس است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، روز جمعه نگارخانه عکس ملی واقع در باغ ملی شیراز میزبان علاقه‌مندان و هنرمندانی بود که برای آیین افتتاح نمایشگاه عکس عرفان سامان‌فر با عنوان «ماه کان شرق» گرد هم آمده بودند. در این مراسم که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد، بهزاد مریدی در بازدید از این آثار گفت: با ظهور عکاسی دیجیتال و اینکه عکاسی به صورت ساده و آسان در اختیار همگان قرار گرفت، آنچه بیننده را متوجه حرفه‌ای بودن یا غیرحرفه‌ای بودن عکس می‌کند، نگاه و دیدگاه ویژه عکاس است که در این آثار، این نگرش و زیباشناسی به صورت ویژه نمایان است.بهزاد مریدی در ادامه افزود: باعث مسرت و شادمانی است که در پسین جمعه، شاهد استقبال هنردوستان و هنرمندان و علاقه‌مندان هنر عکاسی در این گالری هستیم. عرفان سامان‌فر به توضیحاتی در خصوص مناطق و عکس‌های  نمایشگاه پرداخت و گفت: نام این نمایشگاه به معنی ماه کوچک به زبان بلوچی است که من در سفری عکاسانه به سیستان و بلوچستان به تهیه عکس‌های آن پرداختم.وی در ادامه افزود: تاکنون هرچه از سیستان و بلوچستان بوده، محرومیت و فقری است که از تصاویر برآمده است. این نمایشگاه در پی زیبایی‌ها و جاذبه‌های این منطقه است و برای جذب گردشگر به این نقطه زیبای ایران تهیه شده‌اند. مسئول انجمن فیلم، عکس و پویانمایی استان فارس نیز گفت: این نمایشگاه که حاوی عکس‌های عرفان سامان‌فر، از هنرمندان طبیعت‌نگار شهرمان است، به مدت ۴روز در نگارخانه تخصصی عکس بوستان ملی شیراز در خیابان حافظ برگزار می‌شود. 
فروغ عدالت‌پور با بیان اینکه خوشبختانه فعالیت‌های  نمایشگاهی در این نگارخانه ادامه دارد، از برپایی نمایشگاه‌های تخصصی عکاسی در این مکان نام برد و افزود: نمایشگاه «ماه کان شرق» از این دست رویدادهاست که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ممکن شد. این نمایشگاه حاوی عکس‌هایی از زیبایی‌های  منطقه سیستان و بلوچستان، به ویژه منطقه دشت یاری است که شامل مردم‌نگاری و زیبایی‌های طبیعی این بخش از ایران می‌شود. 
این هنرمند که نخستین نمایشگاه انفرادی عکس خویش را با عنوان «ماه کان شرق» برگزار می‌کند، در کارنامه پربارش حضور در ۵۰نمایشگاه گروهی را تجربه کرده و دارای تحصیلاتی در رشته الکترونیک است. عرفان سامان‌فر که عکاسی را از سال ۸۲ آغاز کرده و بیشتر در ژانر حیات وحش و طبیعت به تهیه عکس می‌پردازد، امیدوار است که در صورت استقبال مردم و شهروندان شیرازی برای خرید این آثار، تمام عواید برای مردم منطقه دشت یاری سیستان و بلوچستان اختصاص یابد. 
نمایشگاه انفرادی عکس «ماه کان شرق» عرفان سامان‌فر حاوی ۲۲اثر است که از ۱۵ تا ۱۸دی‌ماه جاری صبح‌ها از ساعت ۹.۳۰ تا ۱۲.۳۰ و عصرها ۵ تا ۷ توسط انجمن فیلم، عکس و پویانمایی فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در نگارخانه ملی در خیابان حافظ برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی