[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

افراد چاق نارنگی نخورند، روزنامه شیراز نوین

افرادی که از بی‌خوابی رنج می‌برند و شب‌ها نمی‌توانند خواب آرام و راحتی داشته باشند، بهتر است یک تا دو ساعت قبل از خواب چند عدد نارنگی میل کنند.
یک کارشناس ارشد گیاهان دارویی نارنگی را میوه‌ای اشتها‌آور دانست و اظهار کرد: این میوه برای افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، توصیه می‌شود.
هانیه ناصری، با بیان اینکه طبیعت نارنگی سرد است گفت: نارنگی منبع غنی از ویتامین «ث» و بتاکاروتن است.
وی افزود: نارنگی برای کاهش تب و رفع تراکم‌خون در کبد مفید است و به اعتقاد برخی، به خاطر خاصیت ضدعفونی کننده‌اش می‌تواند در درمان «سفلیس» نیز مؤثر باشد.
ناصری به وجود مقادیر فراوانی ویتامین «آ» در نارنگی اشاره کرد و افزود: وجود این ویتامین برای پیشگیری از سرطان مفید است.
این کارشناس ارشد گیاهان دارویی، نارنگی را مسکن خوبی برای سلسله اعصاب بدن دانست و افزود: این میوه خون را تصفیه و زیاد می‌کند.
ناصری توصیه کرد: افرادی که از بی‌خوابی رنج می‌برند و شب‌ها نمی‌توانند خواب آرام و راحتی داشته باشند، بهتر است یک تا دو ساعت قبل از خواب چند عدد نارنگی میل کنند.
وی نارنگی را میوه‌ای اشتهاآور دانست و افزود: نارنگی علاوه‌بر خاصیت اشتهاآوری، از جمله میوه‌هایی است که برای قلب و معده مقوی است و به‌عنوان یک اشتهاآور طبیعی برای بیماران کم‌اشتها و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، تجویز می‌شود.
این کارشناس ارشد گیاهان دارویی با بیان اینکه نارنگی به دلیل داشتن ویتامین‌های «ث»، «آ» و «ب» مفرح قلب است و می‌تواند اعمال قلب را تنظیم کند گفت: این میوه همچنین ادرار‌آور خوبی است و از این رو می‌تواند سموم بدن را دفع کند.
ناصری با بیان اینکه نارنگی چسبندگی خون را معالجه می‌کند اظهار کرد: در نتیجه مصرف نارنگی می‌تواند تصلب شرایین، ورم جدار ورید و سیاه شدن شریان، فلج ناقص و آنژین را بهبود بخشد.
وی با اشاره به وجود مقادیر فراوان منیزیم در نارنگی گفت: وجود منیزیم بالا در نارنگی موجب فعالیت بهتر عضلات، دستگاه گوارش و سیستم عصبی می‌شود. همچنین نارنگی به خاطر داشتن میزان فسفر و کلسیم بالا، یکی از میوه‌هایی است که در تشکیل استخوان و اسکلت بدن مؤثر است. همچنین نارنگی به خاطر داشتن فسفر زیاد و ویتامین‌های فراوان، باعث تقویت حافظه و هوش می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی