[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور دستور ذخیره‌سازی میوه شب عید را صادر کرد ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت گفت: برنامه‌های دولت برای تنظیم بازار در شب عید در حال تهیه است تا هم تولیدکننده و کشاورز راضی باشد و هم مردم.
به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اقدامات دولت برای جلوگیری از گرانی کالاها در ماه‌های پایانی سال اظهار کرد: همواره تنظیم بازار جزء وظایف مهم وزارت بازرگانی بوده است. پس از ادغام وزارت بازرگانی در وزارت صنعت، این وظیفه تاحدی مغفول مانده است؛ به همین دلیل دولت لایحه‌ای به مجلس فرستاده است تا وزارت بازرگانی احیا شود.
وی در ادامه افزود: اما با توجه به اهمیت تنظیم بازار، رئیس‌جمهور دستور ویژه‌ای به وزرای صنعت و کشاورزی دادند تا نسبت به ذخیره‌سازی میوه برای پایان سال و تعطیلات نوروز اقدام کنند. سازمان برنامه و بودجه نیز موظف شده است که حمایت‌های مالی لازم را انجام دهد. به هر حال باید قیمت به‌گونه‌ای تنظیم شود که هم تولیدکننده و کشاورز و هم مردم راضی باشند. این برنامه‌ها برای تنظیم بازار در دولت در حال تهیه است.
نوبخت همچنین درباره مباحث مطرح شده در جلسه هیئت دولت خاطرنشان کرد: عمده مباحث این جلسه در رابطه با خدماتی بود که برای بیمه ایثارگران در نظر گرفته شده است. بیمه پایه و تکمیلی ایثارگران در بنیاد شهید تجمیع شده بود اما قرار شد هر دستگاهی در رابطه با بیمه پایه افراد شاغل و بازنشسته دستگاه خود به نحو شایسته اقدام کند تا ایثارگران از این امکان با سهولت بیشتری بهره ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی