[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

تغییرات اندک برای اجرای خوب دولت، روزنامه شیراز نوین

لایحه بودجه سال 1397 کل کشور در حالی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است که تغییراتی در بخش‌های مختلف آن اعمال شده است؛ ولی این تغییرات اندک است تا دولت بتواند بودجه سال آینده کشور را به‌خوبی اجرایی کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور، لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را 19 آذر به‌عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
رئیس‌جمهور در زمان تقدیم لایحه بودجه سال آینده گفت: اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله خلاصه کنم این است که بودجه سال 97 بودجه‌ای برمبنای اشتغال فراگیر و برمبنای رفع فقر و ایجاد عدالت است؛ همچنین سقف بودجه موردنظر دولت برای سال آینده 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است.
در لایحه بودجه سال آینده، منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، افزون‌بر چهار میلیون و 249 هزار میلیارد ریال است.
بودجه عمومی نیز شامل دو بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت می‌شود.
از مهم‌ترین ویژگی‌های لایحه بودجه سال 97 کل کشور می‌توان به افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت، ایجاد 800 هزار شغل جدید، اختصاص 17 هزار میلیارد تومان برای بودجه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، اختصاص 174هزار میلیارد ریال در جهت حمایت از اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی اشاره کرد.
بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور، پنجم دی ماه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی آغاز شد و اعضای این کمیسیون کلیات لایحه بودجه سال آینده را در جلسه دهم دی ماه با اکثریت آرا کلیات این لایحه را مصوب کردند.
بنابر اظهارات علی‌اصغر یوسف‌نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکنون تغییرات زیادی در لایحه پیشنهادی دولت ازسوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی لحاظ نشده است و اکثراً پیشنهادهای دولت مورد تصویب این کمیسیون قرار گرفته است.
وی افزود: اگر هم پیشنهادی حذف شده در بخش دیگری از لایحه بودجه لحاظ شده است.
در این زمینه حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس‌جمهور اظهار داشت: امیدواریم در مراحل مختلف رسیدگی به لایحه بودجه سال 1397 کل کشور در مجلس شورای اسلامی، ماهیت و چهارچوب اصلی آن دچار تغییر نشود.
وی تأکید کرد: هرگاه میان دولت و مجلس وحدت و همدلی حاکم بوده، امور کشور بهتر اداره و مشکلات مردم نیز سریع‌تر حل و فصل شده است.
اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز درمورد آغاز بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور در مجلس گفت: بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور از اوایل بهمن ماه و احتمالاً چهارم بهمن در مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی