[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

برانکو: درست یا غلط نداریم، طارمی رفت!، روزنامه شیراز نوین

پرسپولیس با وجود محرومیت از نقل و انتقالات و جدایی مهدی طارمی، روزهای سختی را پیش‌رو دارد، هرچند برانکو هنوز با خونسردی خاص خودش به آینده امیدوار است. 
پرسپولیس در حالی باید خودش را برای حضور در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا آماده کند که بهترین گل‌زن این تیم به الغرافه پیوست و در نقل و انتقالات نیز به دلیل محرومیت، نتوانست جانشین مناسبی برای او پیدا کند. برانکو ایوانکویچ در گفت‌و‌گویی که با روزنامه گل انجام داده، در رابطه با وضعیت این‌روزهای پرسپولیس بعد از جدایی طارمی، صحبت‌های جالبی انجام داده که در زیر می‌خوانید:
نگران حاشیه‌ها نیستم
من نگران حاشیه‌هایی که می‌گویند نیستم، چراکه حاشیه خاصی نداریم. رفت‌وآمد بازیکنان امری طبیعی است. درباره طارمی هم باید بگویم خودش درخواست کتبی برای انتقال به خارج از کشور داد، اصرار خود او باعث شد باشگاه با توجه به اینکه قرارداد طارمی پس از شش ماه به پایان می‌رسد؛ اگر پاسخ مثبتی به این جدایی نمی‌داد، دیگر نمی‌توانست درآمدی داشته باشد. از طرف دیگر، شما بهتر از من می‌دانید که باشگاه پیشنهاد تمدید دو ساله قرارداد را به طارمی داد، ولی خود طارمی با اصرار زیاد خواست برای ادامه فعالیتش به خارج از کشور برود و باعث این انتقال شد. من و باشگاه راضی به جدایی او نبودیم، اما درخواست کتبی طارمی موجب شد این اجازه را بدهیم که او برود.
جای خالی طارمی حس می‌شود
قطعاً جای خالی او در آسیا احساس می‌شود. طارمی برترین گل‌زن ما در سال‌های اخیر بوده و همچنین بازیکن ثابت تیم ملی است. قطعاً جای خالی او در رقابت‌های آسیایی احساس می‌شود، ولی منشا را جای او جذب کردیم که توانست به میزان زیادی جای طارمی را پر کند. به خاطر داشته باشید که باشگاه بارسلونا نیمار را از دست داد و او به مقصد تیم دیگری بارسلونا را ترک کرد، ولی بارسلونا هنوز شرایط قهرمانی را حفظ کرده و این یک امر طبیعی است که باید بدون هر کسی کار را ادامه داد و به سمت موفقیت پیش رفت. این را هم بگویم که جای شکرش باقی است که ما الآن نسبت به فصل گذشته در همین روزها امتیازات بیشتری کسب کرده‌ایم و حضور فعال‌تری در جام باشگاه‌های آسیا هم داشته‌ایم. درباره نحوه رفتن طارمی و حرف و حدیث‌ها هم باید بگویم چیزی به نام درست یا غلط وجود ندارد. مقوله فوتبال همین است؛ هر بازیکنی پس از رشد خود، وقتی به سقف خاصی از فوتبال می‌رسد، به دنبال جستجوی محیطی جدید و دگرگون کردن خودش است. در همه جای دنیا این روال است.
روند تیم را تغییر دادم
ما برابر الهلالی شکست خوردیم که در یک‌چهارم نهایی باشگاه‌های آسیا با آنها روبه‌رو شدیم که آنها فینالیست این رقابت‌ها شدند؛ ولی نباید فراموش کنیم در آن مسابقه چهار ملی‌پوش ما حضور نداشتند و کمبود آنان در خلال بازی احساس می‌شد. جدا از این مسئله، ما مصدومیت احمدزاده، منشا و کمال را به دلیل جراحی داشتیم که هرکدام از آنها چند هفته‌ای با ما نبودند. حالا از محرومیت طارمی و مصدومیت مزمن سیدجلال بگذریم؛ به طوری که با همه این مشکلات، مسابقات سنگینی هم در آسیا و لیگ پشت‌سر می‌گذاشتیم. ولی خوشحالم طوری بازی کردیم که تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش رفتیم و باعث مباهات و غرور هواداران شدیم. فشردگی بازی‌ها به طوری که هر سه، چهار روز یک بار در لیگ حذفی و آسیا بازی داشتیم، باعث شد رویه بازی خود را تغییر دهیم، ولی مهم نحوه برخورد بازیکنان و تلاش آنها بود که در تک‌تک مسابقات از خود به نمایش گذاشتند. من نه تنها از آنها تشکر می‌کنم، بلکه به داشتن چنین بازیکنانی افتخار می‌کنم.
حکم جپاروف چه ربطی به من دارد
درباره صحبت‌های من درباره جباروف برای استقلالی‌ها سوءبرداشت شده است. مگر من غیر از مربی و مربیگری منصب و مقام دیگری هم در فوتبال ایران دارم که چنین حکمی از جانب من صادر شود؟! این حکم از جانب مقامات قضایی فدراسیون که مسئول نظارت بر همه عوامل برگزاری مسابقه هستند، صادر شده است. آنها بر رفتار همه در زمین بازی نظارت دارند.
پرسپولیس محکم‌تر شده
زیبایی بازی، مقوله‌ای نسبی است و خط‌کشی برای اندازه‌گیری دقیق زیبا بازی کردن یا زیبا بازی نکردن یک تیم وجود ندارد. ولی آنچه مهم است، امسال برخلاف سال گذشته و سال قبل از آن، گام‌های ما برای کسب قهرمانی در این فصل مستحکم‌تر بوده؛ آن هم با جمع‌آوری امتیازات بیشتری که در مقایسه با دو سال پیش به دست آورده‌ایم. همچنین، نسبت به دو سال قبل آمار گل‌های زده‌مان به مراتب بهتر شده و این موضوع باعث خوشحالی هواداران است. اما این موضوع هم طبیعی است که خستگی در اثر فشردگی مسابقات لیگ، حذفی و آسیا آن هم پیش رفتن تا مرحله یک‌چهارم نهایی در بازیکنان به وجود بیاید. من شاهد اندکی کاهش در کیفیت تیممان در برخی بازی‌ها هستم؛ اما دلیلش را خدمت شما عرض کردم، ولی حتی در مسابقاتی هم که اندکی افت داریم، هواداران ارتش سرخ با تشویق‌های گرماگرم، صمیمانه و پرهیاهوی خود بازیکنان من را روی بال‌های سرخ خود تا نتیجه پیروزی حمل می‌کنند؛ این مهم‌ترین عامل موفقیت ما در روزهایی است که کمی خوب نیستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی