[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۹۳
  • دوره جدید

تنها راننده ایرانی در مسابقات اتومبیل‌رانی جهانی استقامت، روزنامه شیراز نوین

فصل 2018 مسابقات جهانی 24ساعته، جمعه همین هفته در جنوب خلیج فارس و در پیست اتودروم شهر دبی آغاز خواهد شد و نماینده ایران نیز در این مسابقه حضور خواهد داشت.
به گزارش «ورزش سه»،‌ آرام مارتیروسیان در شرایطی وارد اولین مرحله از این مسابقه خواهد شد که به‌خاطر حضور موفق در رقابت‌های سال 2017، از سوی تیم پژوالتران، تیم رسمی کمپانی پژو فرانسه پیشنهاد رانندگی دریافت کرده و در کنار سه راننده اروپایی دیگر پشت فرمان اتومبیل ویژه پژو 308 ریسینگ‌کاپ خواهد نشست.
مسابقات جهانی 24ساعته در کنار مسابقات 24ساعته لمان فرانسه، دیتونا آمریکا و نوربرگ رینگ آلمان از جمله مسابقات مطرح و محبوب استقامتی در دنیاست که هرساله تحت نظارت و قوانین فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی FIA و در کلاس‌های مختلف برگزار می‌شود.
همه کلاس‌ها به صورت هم‌زمان و در طول یک شبانه‌روز رقابت خواهند کرد اما رده‌بندی جداگانه‌ای برای هر کلاس در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا در نظر گرفته می‌شود.
380 راننده از 43 کشور جهان با 94 خودرو در رقابت سال 2018 حضور خواهند داشت.
آرام مارتیروسیان که تنها راننده ایرانی در این مسابقات است سال گذشته در دو مسابقه دبی و تگزاس آمریکا با پرچم ایران حضور یافت و توانست دو بار به رتبه چهارم دست پیدا کند و در نهایت با همین دو عنوان در جایگاه ارزشمند سی‌وششم مسابقات قرار گرفت. او پنجشنبه در دور تعیین خط حضور خواهد داشت و جمعه نیز وارد مسابقه اصلی می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی