[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

مرادی: می‌خواهند کاندیداهای کمیته المپیک را تخریب کنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: برنامه‌هایم در پست دبیرکلی کمیته ملی المپیک برای ارتقای ورزش ایران و حفظ جنبش المپیک در جهت منافع فدراسیون‌های ملی است.
به گزارش «ورزش سه»، علی مرادی در گفت‌وگو با ایسنا درباره برنامه‌های خود برای دبیرکلی کمیته ملی المپیک بیان کرد: ابتدا باید بگویم چند روز گذشته فضاسازی‌هایی توسط برخی کاندیداها انجام شده و دارند برخی چهره‌های کاندیداهای دبیرکلی را تخریب می‌کنند که این کار غیراخلاقی است. قرار است انتخابات شفافی برگزار شود و درست نیست چهره‌ برخی کاندیداها خصوصاً در پست دبیرکلی تخریب شود و جای تأسف دارد.
او ادامه داد: تمام برنامه‌های من و تجربیاتم  برای ارتقای ورزش ایران در سطوح داخلی  و بین‌المللی و حفظ جنبش المپیک در جهت منافع فدراسیون‌های ملی است. از آنجا که دبیرکلی بالاترین نقش اجرایی را دارد، ارائه برنامه‌ها اتفاق خوبی است؛ چراکه بر اساس این برنامه‌ها تا حدود زیادی اهداف کمیته ملی المپیک محقق‌تر می‌شود. دبیرکل می‌تواند  بین هیئت‌رئیسه و هیئت اجرایی هماهنگی به وجود آورد و همچنین امور داخلی و بین‌المللی را جهت حفظ جنبش المپیک هماهنگ کند. در امور داخلی حتی می‌توان از توان مشورتی کمیسیون‌ها هم استفاده کرد و این موضوع در تصمیمات هیئت‌رئیسه و هیئت اجرایی می‌تواند تأثیرگذار باشد.
مرادی درمورد اهداف خود گفت: حفظ جنبش المپیک سرلوحه برنامه‌های من است. همچنین به نظرم باید از ظرفیت‌های بیشتر کمیسیون ورزشکاران استفاده کنیم. از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود، شفاف‌سازی درمورد شرکت سرمایه‌گذاری کمیته ملی المپیک است؛ چراکه در چهار سال گذشته مشکلاتی را برای کمیته ملی المپیک به وجود آورده است. پس از شفاف‌سازی و سامان‌دهی این شرکت، می‌توان به‌روزرسانی را به کمک هیئت‌رئیسه و هیئت اجرایی در مجموعه به وجود آورد.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درمورد برنامه‌های فرهنگی خود بیان کرد:‌ تبلور دستاورد ورزش ایران در موزه المپیک نهفته است. زمانی که به همراه محمد نصیری برای اهدای مدالش به موزه کمیته بین‌المللی المپیک رفته بودیم مشاهده کردم متأسفانه هیچ آثاری از تاریخچه و شناسنامه ورزش ایران در IOC وجود ندارد. در 12 سالی که دبیرکل کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا بودم، زمانی که به کشورهای مختلف می‌رفتم، می‌دیدم بزرگ‌ترین افتخارشان موزه کمیته ملی المپیک بود. البته این موزه در ایران هم شکل گرفته و فقط باید آن را احیا کرد.
او افزود: در دیگر اقداماتی که دبیرکل می‌تواند در بخش فرهنگی انجام دهد، با هماهنگی هیئت اجرایی و هیئت‌رئیسه باید ارتباط خوبی با رسانه‌های داخلی و خارجی برقرار کند.
مرادی در پایان گفت: باید این را تأکید کنم از گفت‌وگو، تعامل و ارائه برنامه‌ها نباید هراس داشته باشیم. اکنون قرار است کمیسیون ورزشکاران با نامزدها جلسه داشته باشد و برنامه‌های آن‌ها را بشنود. در واقع کمیسیون ورزشکاران برنامه‌محوری را می‌بیند و خیلی خوب هم تحلیل خواهد کرد. این نشان می‌دهد که قهرمان المپیک و جهان شدن به‌سادگی نبوده و با هوشمندی به دست آمده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی