[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

نام‌نویسی ۴هزار دانش‌آموز در المپیاد علمی، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره سنجش و ارزیابی آموزش و پرورش فارس گفت: تاکنون 3هزار و 917نفر از دانش‌آموزان فارس برای شرکت در المپیاد علمی نام‌نویسی کرده‌اند. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمدرضا ستوده با اشاره به برگزاری 2مرحله‌ای المپیاد در بهمن و اردیبهشت تصریح کرد: تاکنون 3هزار و 917نفر از دانش‌آموزان فارس برای شرکت در المپیاد علمی نام‌نویسی کرده‌اند. وی در رابطه با نحوه برگزاری المپیاد‌های علمی در سال تحصیلی 96-97 گفت: دانش‌آموزان ثبت نام شده از دو پایه دهم و یازدهم هستند که برای شرکت در 8رشته المپیاد علمی نام‌نویسی کرده‌اند و این افراد از سوم تا ششم بهمن‌ماه در مرحله اول، با سایر استان‌های کشور به رقابت می‌پردازند. رئیس اداره سنجش و ارزیابی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: از مجموع شرکت کنندگان، حدود 600نفر از هر دو پایه برای شرکت در مرحله دوم رقابت‌ها که در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، برگزیده خواهند شد.
ستوده با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پایه دهم به صورت آزمایشی در المپیاد شرکت می‌کنند تا آمادگی بهتری برای سال آینده کسب نمایند، اضافه کرد: 900نفر از دانش‌آموزان پایه دهم نیز به صورت آزمایشی در مرحله دوم که به صورت تشریحی برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.
وی در خصوص آمار شرکت کنندگان در رشته‌های  مختلف گفت: در رشته ادبی 563نفر، ریاضی 432نفر، زیست‌شناسی 1308نفر و سلول‌های بنیادی و پزشکی بازشناختی 312نفر شرکت کرده‌اند. ستوده اضافه کرد: در رشته شیمی 747نفر، فیزیک 303نفر، کامپیوتر 164نفر و نجوم 78نفر نام‌نویسی کرده‌اند. به این صورت، بیشترین شرکت‌کنندگان در رشته زیست‌شناسی و کمترین آن‌ها در رشته نجوم به رقابت خواهند پرداخت. رئیس اداره سنجش و ارزیابی آموزش و پرورش فارس  اظهار داشت: برگزیدگان برای ورود به دانشگاه امتیاز ویژه خواهند داشت و در تابستان برای آن‌ها کلاس آموزشی برگزار می‌شود. ستوده با اشاره به آمار کسانی که نام‌نویسی کرده‌اند، تصریح کرد: با توجه به پهناور بودن استان فارس و این که در این استان مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان بسیار زیادی وجود دارد، انتظار می‌رود دانش‌آموزان این استان موفقیت‌های خوبی در المپیادهای مختلف کسب کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی