[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۸۹
  • دوره جدید

ناحیه یک دورانی طلایی برای معلمان پژوهنده رقم زده است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

اسماعیل زارعی، عضو کمیته علمی پژوهشی ناحیه یک شیراز در دیدار اعضای این کمیته با معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: ترتیب دادن جلسه هم‌اندیشی اعضای کمیته علمی پژوهشی یک ضرورت بود. تجربه زیستی معلمان پژوهنده را مطرح می‌کنم. بهترین دوره انجام پژوهش‌های معلمان را هم این دوره می‌دانم و کارهای خوبی در این عرصه تحقیق و پژوهش انجام می‌شود. دانشگاه روبروی آموزش و پرورش نیست. سخنان استادان دانشگاه سخنانی نو در حوزه پژوهش است. من خودم 15سال در این حوزه یعنی در حوزه اقدام‌پژوهشی کار کرده‌ام، اما در دوره‌های آموزشی دانشگاه که حضور پیدا می‌کنم، بار علمی آن دوره‌ها را شاهد و ناظرم. مدرس دوره‌های اقدام‌پژوهی معلمان اظهار داشت: کپی کردن پژوهش‌ها باب و روال عادی شده است. سامانه اقدام‌پژوهی خوب است، اما نباید منجربه کپی‌برداری از پژوهش‌ها شود. باید کاری کرد که فرهنگ پژوهش بر مبنای درست آن انجام شود. ادبیات نوشتاری پژوهش‌ها باید متفاوت‌تر از دیگر نوشتارها باشد. داشتن درخواست‌ها و توقعات خارج از حدود انتظار هم درست نیست. زمانی قرار بود کتابخانه‌ یا کتابفروشی در ناحیه یک وجود داشته باشد که آثار بنده و دیگران آنجا به فروش برود. باید مرکزی برای فروش محصولات پژوهشگران فرهنگی باشد تا نویسندگان به آن دلخوش باشند و با قوت و قدرت هرچه تمام‌تر، به تداوم و استمرار امر تألیف و پژوهش بپردازند.
مدیر دبستان فخر جاویدان ناحیه یک افزود: در سایه تلاش و همراهی همگانی و پویایی طرح‌ها و برنامه‌های پژوهشی است که می‌توان در استان و کشور، حرف‌هایی برای گفتن داشت. مسئولان باید از کار و تلاش کسانی را که در این خصوص هزینه می‌کنند و از جان و دل و مال خود در راه پژوهش مایه می‌گذارند قدردانی شایسته و به‌موقع کنند. گاهی اوقات از کار خودمان پشیمان می‌شویم، اما باز می‌گوییم ما که عمری را صادقانه به مجموعه و سیستم خدمت کرده‌ایم، این بار هم در کنار همه کارهایی که انجام داده‌ایم؛ اما نباید وضع هم به گونه‌ای باشد که از توان ما و بهره علمی و کاری و وقت و انرژی ما استفاده برده شود، اما وقتی کاری داریم به آن توجهی نشود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما اعضای کمیته علمی پژوهشی ناحیه یک، تقاضامندیم ما را در کار و حرفه خود همراه باشید و بتوانید گاه به گاهی در حد توان و امکانات خود، به نیاز کاری و مادی ما هم پاسخی دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی