[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

تخم‌مرغ ۴۲۰تومانی فقط در میادین تره‌بار یافت می‌شود!، روزنامه شیراز نوین

طبق آنچه در پی شکایت مردمی از سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت مصرف‌کنندگان اعلام شده، «تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۲هزار و ۶۰۰تومان را فقط باید در میدان میوه و تره‌بار خرید و قیمت این محصول در مغازه‌های سطح شهر، ۱۴ تا ۱۵هزار تومان است که این نرخ برایشان مجاز است»!
به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه قیمت فروش هر شانه تخم‌مرغ در ستاد تنظیم بازار تصویب و از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ شد، این سازمان از مصرف‌کنندگان خواست مبلغی بیش از ۱۲هزار و ۶۰۰تومان برای هر شانه و ۴۲۰تومان برای هر دانه تخم‌مرغ پرداخت نکنند. این در حالی است که مشاهدات میدانی از قیمت‌های فروش تخم‌مرغ در نقاط مختلف سطح شهر تهران، نشانگر این است که قیمت هر شانه تخم‌مرغ در مغازه‌های خرده‌فروشی بین ۱۴ تا ۱۶هزار تومان است.
با توجه به اینکه چندی پیش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به ایسنا اعلام کرده بود که «این سازمان، نامه نرخ مصوب شده تخم‌مرغ داخلی و خارجی را به استان‌های سراسر کشور ابلاغ کرده است و بنابراین، مصرف‌کنندگان در صورت مواجه شدن با عرضه تخم‌مرغ به قیمت بیش از نرخ مصوب، گران‌فروشی مربوطه را به ۱۲۴ و سامانه سازمان حمایت اطلاع دهند تا رسیدگی و با متخلفان برخورد شود»، پیگیری‌های انجام شده از سامانه ۱۲۴ حاکی از آن است که «تخم‌مرغ‌های مشمول قیمت‌ مصوب هر شانه ۱۲هزار و ۶۰۰تومان فقط در میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود و این قیمت، در مغازه‌های سطح شهر شانه‌ای ۱۵ تا ۱۶هزار تومان است»!
البته پیگیری‌های ایسنا از مسئولان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره نحوه عرضه تخم‌مرغ در سطح شهر و چگونگی نظارت بر آن، تاکنون بی‌پاسخ مانده است.
از آنچه گفته شد اینگونه برمی‌آید که «تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۲هزار و ۶۰۰تومان فقط در میدان میوه و تره‌بار و البته به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغ‌داران ،مرغ تخم‌گذار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای یافت می‌شود» و خرده فروشان در سطح شهر هر شانه تخم‌مرغ را بیشتر از این میزان می‌توانند بفروشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی