[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

۱۷۰هزار متقاضی وام ازدواج در کشور وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰هزار متقاضی وام ازدواج در کشور وجود دارد که ۹۰هزار مورد از این تقاضاها تشکیل پرونده داده‌اند و مراحل انجام کار در حال پیگیری است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، ولی‌الله سیف درباره افزایش میزان وام ازدواج گفت: با وجود محدودیت منابع قرض‌الحسنه، امسال طرح ارائه ضربتی وام ازدواج در دستور کار قرار گرفت و ظرف مدت دو ماه، ۶۰۰۰هزار فقره وام ازدواج پرداخت شد.
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: با اجرای طرح ضربتی ارائه وام ازدواج، صف متقاضیان دریافت این وام کاهش یافت و در حال حاضر حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰هزار متقاضی وام ازدواج در کشور وجود دارد که ۹۰هزار از این تقاضاها تشکیل پرونده داده‌اند و مراحل انجام کار در حال پیگیری است.
سیف افزود: با وجود محدودیت منابع بانکی، ۱۱بانک کشور در طرح ضربتی ارائه وام ازدواج شرکت کردند که از این بانک‌ها قدردانی می‌کنم.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا میزان وام ازدواج افزایش می‌یابد گفت: خوشحال می‌شویم نظام بانکی کشور بتواند بیشتر در خدمت فعالیت‌های فرهنگی باشد و در کمک به تسهیل ازدواج نقش‌آفرینی کند، ان‌شاء‌الله نظام بانکی منابع خود را تجهیز می‌کند تا بتواند به انجام این مهم کمک کند.
سیف افزود: باید تلاش کرد منابع قرض‌‌الحسنه بانک‌ها بیشتر تقویت و تجهیز شوند تا بتوانند تکالیف تعیین شده را انجام دهند.
رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: ان‌‌شاءالله نظام بانکی با انگیزه‌هایی که در خصوص موضوع تسهیل ازدواج دارد، بتواند عملکرد موفقی داشته باشد و در سال آینده برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی