[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

دستگاه‌های اجرایی، قانون حمایت از توسعه مناطق روستایی استان را اجرا کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: تمام دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان مکلف هستند آیین‌نامه‌های قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را اجرا کنند.
به گزارش ایرنا، یدالله رحمانی روز شنبه در جلسه کمیته راهبری اشتغال در شیراز افزود: تأکید بر اجرای دقیق این آیین‌نامه‌ها، با هدف حداکثرسازی کارآمدی و اثربخشی آن است.
وی ادامه داد: اولویت نخست در اجرای این طرح، مناطق روستایی و عشایری مرزی و سپس نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10هزار نفر جمعیت است.
وی ادامه داد: تمام اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی که متقاضی دریافت تسهیلات در چارچوب آیین‌‌نامه این قانون هستند می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های ذی‌ربط اقدام کنند.
رحمانی افزود: شرکت‌های خصوصی و تعاونی برای دریافت تسهیلات در اولویت قرار دارند.
وی در زمینه مراحل ارائه تقاضا و پرداخت تسهیلات گفت: درخواست دریافت تسهیلات توسط متقاضی از طریق تکمیل فرم اطلاعات متقاضی حقیقی و حقوقی انجام می‌شود و به دنبال آن، متقاضی خلاصه طرح پیشنهادی را به دستگاه مربوط تحویل می‌دهد و دستگاه اجرایی مربوط موظف است ظرف یک هفته، برای رد یا تأیید تقاضا اقدام و طرح‌های  تأیید شده را به دبیرخانه کارگروه اشتغال ارسال کند.
او اضافه کرد: طرح تأیید شده ظرف مدت یک روز در سامانه مربوط ثبت می‌شود و کمیته فنی نیز موظف است ظرف یک هفته، نتیجه را به کارگروه رفع موانع تولید اعلام کند و در نهایت، طرح مذکور به مؤسسه یا بانک عامل معرفی می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: مؤسسه یا بانک عامل نیز پس از دریافت طرح و تکمیل مدارک، موظف است ظرف یک ماه برای بررسی توجیه اقتصادی، فنی و مالی طرح و اعلام کتبی پذیرش یا رد آن به متقاضی و کارگروه اقدام کند.
رحمانی افزود: سود این تسهیلات در واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای با جمعیت زیر 10هزار نفر 10درصد، در روستاها و مناطق عشایری مرزی چهار درصد و در روستاها و مناطق عشایری غیرمرزی 6درصد محاسبه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی