[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

در شهرهای زلزله‌خیز نرخ بیمه گران‌تر است، روزنامه شیراز نوین

همتی تمایل نداشتن شرکت‌های بیمه‌ای برای بیمه‌کردن خانه‌های مناطق مسکونی زلزله‌خیز را قویاً رد کرده و می‌گوید طبعاً نرخ‌ها در مناطق زلزله‌خیز بیشتر است، ولی شرکت‌ها مشکلی با بیمه خانه‌های روی گسل ندارند. او همچنین به پرداخت‌ خسارت‌های سنگین بیمه ثالث اشاره کرد و از ادامه این وضعیت ابراز نگرانی کرد.
به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بیمه مرکزی که در برنامه تلویزیونی شرکت کرده بود، در پاسخ به این مسئله که گزارش شده شرکت‌های بیمه‌ای به بیمه و تمدید بیمه خانه‌های روی گسل تمایل ندارند، چنین ادعایی را رد کرده و گفت: ممکن است نرخ‌های بیمه در این مناطق فرق کند، ولی اینطور نیست که بیمه‌گر برای بیمه خانه‌های مناطق زلزله‌خیز اقدام نکند.
وی ادامه داد: اکنون در شهرهایی مانند اصفهان و همدان بیمه زلزله ارزان است؛ چون روی گسل نیستند و بیمه‌نامه در مناطق زلزله‌خیز با نرخ‌های بیشتر ارائه می‌شود و همکاران ما از ارائه بیمه‌نامه استقبال می‌کنند و با فروش بیشتر، می‌توان برای کنترل ریسک‌های احتمالی از پوشش بیمه‌های اتکایی استفاده کرد و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.
وی درباره تعیین نرخ حق بیمه گفت: نرخ بیمه ارتباط مستقیمی با میزان دیه تعیین شده از سوی قوه قضاییه و در نهایت، تعهدات شرکت بیمه دارد و افزایش سالانه آن نیز به دلیل همان افزایش میزان دیه است.
همتی بار دیگر به وضعیت بیمه‌ شخص ثالث هشدار داد و گفت: میزان پرداخت خسارت در بیمه شخص ثالث فاجعه است، ادامه این روند و افزایش آمار تلفات حوادث رانندگی برای بیمه شخص ثالث بسیار خطرناک است؛ همچنان که سال گذشته ۱۰هزار میلیارد تومان در این حوزه خسارت پرداخت کردیم.
وی درباره وضعیت دیه گفت: یکی از مشکلات افزایش دیه، افزایش تقلب در صنعت بیمه است و تعداد باندهای تصادفات ساختگی متأسفانه زیاد شده و تاکنون چندین باند دستگیر شده‌اند. بیمه مرکزی برای جلوگیری از تقلب‌ها، کد یکتای بیمه شخص ثالث را راه‌اندازی کرده که به زودی نتایج آن قابل رؤیت است.
وی همچنین درباره تأثیر برجام بر روابط بیمه‌ای گفت: پس از برجام، روابط بین‌المللی صنعت بیمه گسترش یافت که مثال عینی آن، حادثه نفت‌کش ایرانی است که ۳۰درصد آن نزد شرکت‌های بیمه ایرانی بیمه شده است و الباقی، تحت پوشش شرکت بیمه نروژی است.
وی درباره بیمه آتش‌سوزی نیز به این نکته اشاره کرد که افراد کمی برای این نوع بیمه اقدام کرده‌اند؛ همچنان که فقط ۷درصد منازل مسکونی کشور بیمه آتش‌سوزی دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی