[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

رضایی اعلام کرد: شکست سیاست‌های چند پاره در سامان‌دهی کودکان کار، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر سامان‌دهی کودکان کار توسط وزارت کشور، گفت:‌ عدم حصول نتایج مثبت در سامان‌دهی کودکان کار به‌دلیل فعالیت بی‌ضابطه دستگاه‌هاست.
مسعود رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره بازنگری در آیین‌نامه سامان‌دهی کودکان کار و خیابانی، گفت:‌ دستگاه‌های بسیاری در این خصوص وظیفه دارند و در مقاطع مختلف از وزارت کشور تا شهرداری، وزارت کشور و بهزیستی وارد عمل می‌شوند؛ به‌طوری‌که تاکنون طرح‌های بسیاری با هدف سامان‌دهی کودکان کار و خیابانی اجرا شده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ورود جدی وزارت امور خارجه به سامان‌دهی کودکان کار اتباع، افزود:‌ اما چندگانه بودن نهادهای ذی‌ربط در حوزه تصمیم‌گیری برای سامان‌دهی کودکان کار تاکنون اجرای هر طرحی را با مشکل روبه‌رو کرده و متأسفانه خروجی هیچ سیاست و تصمیمی دراین باره موفقیت‌آمیز نبوده است. سامان‌دهی کودکان کار جز با ایجاد یک نهاد متولی و ویژه میسر نخواهد شد.
وی با بیان اینکه دستگاه‌ها و ساختارهای دیگر باید به وظایف خود زیر نظر وزیر کشور در سامان‌دهی کودکان کار عمل کنند، تصریح کرد:‌ به‌طورحتم بهترین دستگاه و نهاد برای پایان دادن به مشکلات و معضلات فعالیت کودکان کار در معابر شهر، وزارت کشور است؛ زیرا یکی از وظایف ذاتی این وزارتخانه ایجاد امنیت داخلی با توجه به شرایط اجتماعی است؛ بنابراین نگاه مقطعی به حل مشکلات کودکان کار با پیگیری‌های وزارت کشور برداشته می‌شود.
نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه وزارت کشور باید به شکل مستمر به جامعه درخصوص کودکان کار پاسخ‌گو باشد، گفت:‌ وزارت خارجه و هرنهاد دیگری باید تنها به وظیفه خود عمل کرده و نهاد‌ها باید اطلاعات و آمار لازم درخصوص کودکان کار را در اختیار وزارت کشور قرار دهند؛ بنابراین اینکه تا کنون سیاست‌های اتخاذی در سامان‌دهی کودکان کار بی‌نتیجه مانده است، نشان از فعالیت ساختارهای موازی و متعدد در این حوزه و عدم انجام وظایف است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی