[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۹۳
  • دوره جدید

رضایی از ناهمگن‌بودن عرضه و تقاضای مسکن انتقاد کرد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، راهکار ثبات قیمت مسکن را ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت با عاملیت بانک‌های مختلف خواند و گفت: در حال حاضر توازنی میان عرضه و تقاضای مسکن برقرار نیست.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت فعلی بازار مسکن، گفت: در حال حاضر عرضه و تقاضای مسکن همگن نبوده و با یکدیگر توازن ندارد که این موضوع خود به رشد قیمت‌ها در این بخش دامن زده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تولید مسکن در کشور به نسبت عرضه آن پایین است، افزود: در بهترین شرایط بیشتر از 300 هزار واحد مسکن در کشور تولید نمی‌شود؛ در حالی که تقاضا در حدود 700 تا یک میلیون واحد مسکونی است که این اختلاف آماری خود عامل بسیاری از مشکلات در این حوزه است.
کاهش تولید، بحران مسکن را رقم زد
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه کاهش تولید مسکن و بحرانی شدن وضعیت بازار در این حوزه در طی سال‌های اخیر رخ داده است، تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار باید تولید مسکن به هر نحوی در دستور کار قرار بگیرد که یکی از این راه‌ها ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت است.
رضایی با اشاره به برخی تحرکات رخ داده در بازار مسکن، گفت: جنب‌وجوش رخ داده در بازار مسکن به‌دلیل اجبار مردم است؛ یعنی مردم راهی جز خرید مسکن پس از دوره طولانی رکود بازار نداشته؛ از این‌رو به بازار ورود کرده‌اند.
ارائه ندادن تسهیلات ارزان، رشد قیمت مسکن را در پی دارد
وی با یادآوری افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر افزود: افزایش قیمت مسکن با شرایط فعلی ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی ما این است که اگر دولت به سمت پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت نرود همچنان رشد قیمت، بازار را درگیر خواهد کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ورود بانک ملی در حوزه تسهیلات‌دهی مسکن اقدام مناسبی بود که می‌تواند به رشد ارائه وام در این بخش کمک کند؛ از این‌رو اگر این موضوع ادامه داشته باشد می‌تواند به ثبات قیمتی در بازار مسکن امیدوار بود.
رضایی افزود: در حوزه عمل نیز باید دولت از عاملیت بانک‌های مختلف در حوزه تسهیلات‌دهی در بخش مسکن حمایت کند تا مسکن از انحصار یک بانک مشخص خارج شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرط توفیق بانک‌ها در ارائه تسهیلات مسکن و بهبود شرایط ارائه وام ارزان‌قیمت است، گفت: با تسهیلات‌دهی قیمت مسکن تثبیت خواهد شد؛ در غیر این صورت افزایش قیمت حتمی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی