[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

اشتغال فراگیر مبتنی برمطالعات پویای کسب وکار است، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس کارگروه اشتغال شهرستان کازرون با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرماندار، بخشدار، رؤسای ادارات، دهیاری‌ها در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد. 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: برنامه‌های اشتغال استان در چارچوب برنامه اشتغال فراگیر و مبتنی بر مطالعات پویای کسب و کار  اشتغال استان انجام می‌شود. 
وی اذعان کرد: اعتبارات استان در حوزه اشتغال فراگیر یک هزار و ۳۲ میلیارد تومان است. 
سهراب مختاری حاشیه جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کازرون با اشاره به نامگذاری امسال به «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»، اظهار داشت: استان فارس از نظر نرخ بیکاری نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارد و از رتبه ۲۸ کشوری در سال ۹۱ به رتبه ۱۳ در پایان سال ۹۵ رسیده است. 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه بر اساس آخرین پایش اتاق ایران در حوزه کسب و کار در سال ۹۵ رتبه چهارم، در بهار ۹۶ رتبه اول و در تابستان ۹۶ رتبه دوم در کشور را داشتیم، گفت: کارگروه اشتغال و اقتصادمقاومتی استان در قالب ۱۵ برنامه، توسعه کسب و کار و اشتغال را دنبال می‌کند. 
مختاری با ابراز امیدواری از بهتر شدن وضعیت اشتغال استان گفت: با اجرایی شدن طرح‌ها در سطح شهرستان، انتظارات از هر دستگاه اجرایی بررسی می‌شود. 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه کازرون با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر حدود ۹۲هزار نفر جمعیت فعال دارد که از این تعداد حدود ۱۲هزار نفر بیکار هستند، گفت: اگر بخواهیم خدمتی برای مردم انجام دهیم باید فضای توسعه کسب و کار و خود اشتغالی را افزایش و انحصار را برداریم. 
مختاری با اشاره به اینکه تحقق ایجاد اشتغال نیازمند یک عزم ملی است، خاطر نشان کرد: تخریب دولت و مسئولین مشکل اشتغال را حل نخواهد کرد بلکه باید با تعامل فی‌مابین دولت و مردم در راستای تحقق اهدافمان تلاش کنیم ایجاد اشتغال عزم ملی در کنار همکاری مردم و مسئولان را می‌طلبد. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس یکی از مشکلات اصلی امروز جامعه را مشکل بی‌آبی دانست و عنوان کرد: با توجه به جریان خشکسالی در چند سال اخیر باید به دنبال رونق صنعت گردشگری در استان باشم تا بتوانیم به تحقق ایجاد اشتغال کمک کنیم و با توجه به ظرفیت‌های گردشگری که در شهرستان کازرون وجود دارد بدون شک سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند بسیار مثمرثمر باشد.  وی با اشاره به این موضوع که تمامی برنامه‌های شهرستان باید پیوست اشتغال داشته باشد، افزود: با توزیع مناسب ثروت و رفع انحصارات شاهد افزایش بهره وری و توسعه کسب و کار خواهیم بود.
مختاری گفت: اعتبارات استان در حوزه اشتغال فراگیر مبلغی بالغ بر یک هزار و ۳۲ میلیارد تومان است که 400میلیارد تومان اعتبارات اشتغال روستای به استان فارس تعلق گرفته و شهرستان کازرون حدود ۹۰ میلیارد تومان از این اعتبارات را به خود اختصاص داده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی