[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

اجرای طرح توانمندسازی روانی و اجتماعی دانش‌آموزان در مدارس فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس از اجرای طرح توانمندسازی روانی و اجتماعی دانش‌آموزان در مدارس این استان خبر داد و گفت: از اهداف اصلی این طرح، آموزش مهارت‌های زندگی، افزایش توانایی‌های روانی ـ اجتماعی و ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان است. به گزارش (ایكنا) از فارس، لیلا‌نورافشان، رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس از اجرای طرح توانمندسازی روانی و اجتماعی دانش‌آموزان در مدارس این استان خبر داد و گفت: كارگاه آموزشی این طرح با حضور مجریان طرح از نواحی چهارگانه شیراز و اداره عشایر سیار برگزار شد. وی گفت: این طرح مبتنی بر آموزش مهارت‌های زندگی است که به‌منظور افزایش توانایی‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان طراحی شده است. رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس یادآور شد: هدف اصلی از اجرای این طرح، آموزش مهارت‌های زندگی، افزایش توانایی‌های روانی ـ اجتماعی و ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان است که بر اساس آن افراد قادر خواهند بود تا به‌طور مؤثر با مشکلات و چالش‌های زندگی مقابله کنند.
نورافشان گفت: برای تسهیل فرایند یادگیری مهارت‌های زندگی، کتاب کار برای دانش‌آموزان تهیه شده است که هدف‌های خاصی را از جمله کسب دانش صحیح درباره رفتارهای سالم و پر خطر، تغییر نگرش نسبت به رفتارهای پرخطر و کمک به کسب مهارت‌های مؤثر برای مقابله با موقعیت‌های دشوار زندگی دنبال می‌كند.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس گفت: کتاب کار آموزش مهارت‌های زندگی شامل ۱۰ مهارت است که باید در ۱۴ جلسه به دانش‌آموزان آموزش داده شود.
نورافشان با بیان این‌که «اعتبار این طرح برای اجرا به ادارات آموزش و پرورش پرداخت شده است»، افزود: مجریان طرح باید مهارت‌هایی همچون ارزش سلامتی، خودآگاهی، عزت نفس، خطرپذیری، تصمیم‌گیری، حل مسئله، مقابله با استرس، مدیریت خشم، ارتباط موثرو روابط بین فردی و ابراز وجود را کسب كنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی