[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان در لارستان راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان از راه‌اندازی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان در این شهرستان خبر داد. علی‌محمد ابراهیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لارستان با اشاره به این‌که بنا به مصوبه کارگروه توسعه صادرات لارستان، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان در این شهرستان در حال راه‌اندازی است، اظهار داشت: در چند روز آینده این اتحادیه کار خود را در اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان آغاز و همه تولیدکنندگان محصولات مختلف به ویژه تولیدکنندگان حلوا مسقطی لاری می‌توانند از مشاوره، بازاریابی و تسهیلات این اتحادیه بهره‌مند شوند. وی بابیان این‌که در سطح این شهرستان 18 واحد تولیدکننده صنعتی و سنتی حلوا مسقطی لاری در حال فعالیت هستند، بیان کرد: محصولات تولیدشده در این کارگاه‌ها به شهرهای بسیاری از جمله مشهد، تهران، همدان، شیراز و غیره ارسال می‌شود که مورد استقبال هم‌وطنان قرارگرفته است.
وی در تشریح وضعیت صادرات این محصول منحصربه‌فرد شهرستان لارستان به کشور روسیه، افزود: چندی پیش جلسه‌ای با حضور کارشناسان سازمان توسعه و تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت با یک گروه اقتصادی فعال در کشور روسیه برگزار شد که در آن جلسه تصمیماتی مبنی بر صادرات حلوا مسقطی لاری به این کشور صورت گرفت.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان تصریح کرد: در آن جلسه بازرگانی خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مسئول رایزنی کننده انتخاب شد که در صورت حصول نتیجه بر اساس سلسله‌مراتب پس از اطلاع به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس به این شهرستان و در پی آن به تولیدکنندگان حلوا مسقطی لاری ابلاغ می‌شود.
ابراهیم‌زاده بابیان این‌که موضوع صادرات حلوای مسقطی لاری همچنان مورد پیگیری قرار می‌گیرند، ادامه داد‌: البته واحدهای صنفی و تولیدی این محصول نیز باید با تلاش بیشتر در پی بازاریابی در کشورهای مختلف باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی