[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۸۹
  • دوره جدید

پژوهش‌های کاربردی درحوزه اقتصاد حقوق و حقوق اقتصادی ، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری کل استان فارس گفت: قوه قضاییه ظرفیت‌های مناسبی برای حمایت از فعالان و فعالیت‌های حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی دارد و باید در كنار دستگاه‌های اجرایی تعالی اقتصاد و اشتغال مولد را تعقیب كند.
به گزارش روابط عمومی اتاق شیراز، سید عبدالنبی نجیبی در نخستین جلسه کارگروه حقوقی و پژوهش ستاد اجرای سیاست‌های  اقتصاد مقاومتی استان فارس گفت: در این راستا باید دانش قضات و حقوقدانانی كه كارآزموده و آشنا به مبانی اقتصادی هستند، به خوبی به كار گرفته شود.
وی افزود: اقتصاد یک بخش زیربنایی است  و کشورهای موفق در حوزه اقتصاد توانسته‌اند از ظرفیت همه بخش‌ها از جمله دانش حقوقی در جهت حمایت از اقتصاد بهره ببرند اما متأسفانه در كشور ما این ظرفیت‌ها به خوبی شناسایی نشده و مورد استفاده قرار نگرفته است.
دبیر ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس اظهارداشت: روح قوانین ما حمایت از كار و اشتغال و تولید است و تفسیر و اجرای قانون هم باید در مسیر این راهبرد اساسی باشد.
وی با اشاره به تشکیل سه کارگروه حمایت از فعالیت‌های  اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حقوقی و پژوهش در ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان اضافه کرد: این کارگروه‌ها بر اساس  مصوبه ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی دادگستری و بر اساس دستور ریاست كل دادگستری با هدف حمایت حقوقی و قضایی از توسعه پایدار و همه جانبه استان تشکیل شده است.
نجیبی ادامه داد: یکی از کارهای مهم در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان انجام پژوهش‌های  کاربردی در حوزه اقتصاد حقوق و حقوق اقتصادی در استان است که این مهم می‌تواند مانع نگاه‌های سلیقه‌ای و موجب تحول در بخش‌های  مختلف اقتصادی باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی