[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۷۲
  • دوره جدید

رونق اقتصادی نیازمند بهبود شاخص‌های جهانی است ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی شیراز گفت: همه باید به این مهم اذغان داشته‌باشند که در شرایط کنونی، سرمایه‌گذاری راهگشای رونق اقتصادی در کشور و استان است و مسئولان باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اتاق شیراز، یلدا راهدار در نخستین جلسه کارگروه حقوقی و پژوهش ستاد اجرای سیاست‌های  اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اعضای آن در اتاق شیراز برگزار شد، بیان کرد: نگاه صرف شعاری و حرکت‌های  جزیره‌ای به مقوله سرمایه‌گذاری مشکلات کشور در حوزه اقتصاد را حل نمی‌کند بلکه این مهم باید اجرا شود. 
وی افزود: بسیاری از مشکلات کشور از جمله بیکاری و فقر با سرمایه‌گذاری حل می‌شود، لذا قوانین باید به گونه‌ای اجرا و تفسیر شود که موجب تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری شود.
راهدار گفت: یکی از مشکلات ما در فضای کسب و کار رتبه جهانی کشورها در بخش‌های مختلف است که موجب می‌شود موضوع مهم سرمایه‌گذاری در کشور و استان تحت الشعاع قرار گیرد.
معاون اتاق شیراز با بیان اینکه برای رونق اقتصادی در کشور نیاز به بهبود شاخص‌های  جهانی است، اضافه کرد: بهبود این شاخص‌ها در فضای جهانی با اصلاح برخی قوانین در حوزه اقتصادی در کشور امکان‌پذیر می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد‌. ‌وی با اشاره به برقراری ارتباط کارآمد صنعت و دانشگاه برای بهبود وضعیت اقتصاد ادامه داد: ارتباط صنعت و دانشگاه زمانی برقرار می‌شود که درهای دانشگاه به روی فعالان اقتصادی باز و آنها بتوانند به راحتی وارد دانشگاه‌ها شوند.
راهدار با بیان این‌که متأسفانه امروز درهای دانشگاه‌ها به روی صنعت و فعالان اقتصادی بسته است، گفت: اتاق شیراز در استان فارس برای برقراری این ارتباط پیشگام شده و در این زمینه شورای پژوهشی ایجاد شده که موارد کاربردی بخش خصوصی به صورت علمی و تخصصی در این شورا دنبال می‌شود.
معاون اتاق بازرگانی شیراز گفت: عدم استفاده از مشاور و انجام کار علمی و پژوهشی برای برنامه‌ها، مشکلی رایج در فارس و کشور است؛ اگر سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از مشاور استفاده کنند، بسیاری از مشکلات اقتصادی و حقوقی کشور حل می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی