[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

نمونه‌گیری از مجرمین مرد دارای جرائم تکرارشونده اجرایی شده است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره این بانک در شیراز برگزار خواهد شد.
به گزارش  روابط عمومی پزشکی قانونی فارس، سعید غلامزاده افزود: اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران، با هدف بررسی چالش‌ها و فرصت‌های ایجاد این بانک، در روزهای ۲۰ و ۲۱ دی در شیراز برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: در این نشست علاوه بر رئیس، معاونین و مدیران سازمان پزشکی قانونی ایران، مدعوینی از معاونت‌های اجتماعی و حقوقی قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی، سازمان مدیریت بحران، نیروی انتظامی، سازمان پدافند غیرعامل، سازمان هلال احمر، کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز حضور دارند.
مدیرکل پزشکی قانونی فارس هدف از برگزاری این نشست را بررسی و تبیین ساختار بانک ژنتیک و کارکردهای آن عنوان و اضافه کرد: معرفی و تشریح بانک ژنتیک و کاربردهای آن با هدف زمینه‌سازی بهره‌مندی ارگان‌های ذینفع، از مهمترین اهداف برگزاری این نشست است. 
وی اضافه کرد: با توجه به حضور نمایندگانی از سازمان مدیریت بحران در این نشست در خصوص اهمیت تهیه پروفایل ژنتیکی از مشاغل پرخطر و ذخیره آن در بانک نیز بحث و تبادل نظر می‌شود تا با دست یافتن به نتایج قابل قبول بتوانیم به فاز مشاغل پرخطر نیز ورود کنیم.
غلامزاده با اشاره به اینکه هم اکنون اقدامات مربوط به بانک ژنتیک در ۳۱ استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: نمونه گیری از مجرمین مرد که دارای جرائم سنگین و تکرارشونده هستند در زندان‌های کشور اجرایی شده است و پیش‌بینی می‌شود تا نیمه بهمن‌ماه امسال به اتمام برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی