[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

سلیمان مهدوی: همه مردم باید آمر به معروف باشند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در جلسه شورای اداری شهرستان آباده که با حضور فرماندار و امام جمعه این شهرستان برگزار شد گفت: حکومت و مسئولان باید بستری را فراهم کنند تا شرایط احیا، اجرا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه میان مردم ایجاد شود.
سلیمان مهدوی افزود: وظیفه اصلی ما این است که همه مردم را آمر به معروف و ناهی از منکر کنیم. جامعه باید به سمتی برود که 50نفر به یک نفر تذکر بدهند، نه یک نفر به 50نفر.
وی با اشاره به بخشی از سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی در تفسیر نور بیان داشت: پسر و دختری که به سن تکلیف رسیده‌اند، می‌توانند رئیس جمهور را هم امر به معروف و نهی از منکر کنند؛ چون همان‌طور که نماز و روزه بر آنان واجب می‌شود، امر به معروف و نهی از منکر نیز به آنان واجب می‌شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در ادامه سخنان خود، به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) فرمودند: همانا خداوند دشمن دارد آن مؤمنی را كه ضعيف و بی‌دين است. سؤال شد: مؤمن ضعيف و بی‌دين كيست؟ حضرت پاسخ دادند: كسی كه نهی از منكر و جلوگيری از كارهای زشت نمی‌كند.
سلیمان مهدوی اظهار داشت: متأسفانه به امر به معروف و نهی از منکر ظلم می‌شود. وقتی این فریضتین را خلاصه می‌کنیم در چهار ناهنجاری اجتماعی مثل ایجاد مزاحمت‌های خیابانی، سگ گردانی و...، این ظلم است؛ بلکه امر به معروف و نهی از منکر جهان شمول است.
مهدوی همچنین گفت: اصل امر به معروف، امر به ایجاد حکومت اسلامی و حفظ نظام و اصل نهی از منکر، مبارزه با ظلم است.
وی در ادامه بیان کرد: مردم به خواص نگاه می‌کنند و الگوبرداری می‌کنند. آیا بستر این فریضه الهی را برای مردم فراهم کرده‌ایم؟ این بستر چیزی نیست جز رفتار مسئولان دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و نهادهایی که نماد نظام اسلامی هستند.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی خراسانی، امام جمعه آباده نیز در ابتدای این جلسه بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر ظرافت‌های زیادی دارد و اینکه آن را صرفاً محدود به مسائل ظاهری کنیم، در واقع کج‌فهمی دین است.
وی با بیان اینکه هر رئیس اداره باید خود را موظف بداند که امر به معروف و نهی از منکر را در محل خدمتش اجرا کند گفت: این درد است که در برخی از ادارات، افراد بی‌حجاب را بیشتر تحویل می‌گیرند و به مشکلشان زودتر رسیدگی می‌کنند. قطعاً این‌گونه تبعیض قائل شدن‌ها، علاوه بر مکافات دنیوی، در آخرت مکافات بیشتری خواهد داشت.
در پایان این جلسه، حکم ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آباده، حجت‌الاسلام موسوی خراسانی تمدید و سرهنگ آرزم نیز به سمت دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان منصوب شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی