[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

غیب‌پرور: از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدارس می‌روند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به جزئیات طرح ۷ساله شهید بهنام محمدی گفت: این طرح تربیتی از سال تحصیلی آینده با پوشش یک میلیون دانش‌آموز آغاز به کار می‌کند. در این طرح از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدارس می‌روند تا آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند. 
به گزارش ایسنا، سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب‌پرور در اجتماع فرماندهان بسیج دانش‌آموزی استان کهگیلویه‌وبویراحمد اظهار کرد: رویش انقلاب در میان جوانان قابل‌لمس است و بصیرت و ژرف‌نگری میان دانش‌آموزان عزیزمان هم‌آوا و عیان است. 
سردار غیب‌پرور با اشاره به طرح ویژه بسیج در میان دانش‌آموزان کشور به نام طرح شهید بهنام محمدی تأکید کرد: مهم‌ترین طرح بسیج در سال آینده طرح شهید بهنام محمدی است که نقطه پیوند مسجد، مدرسه و خانه است. 
وی با یادآوری دوران باشکوه دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس اهل مسجد بودند و اگر ما بخواهیم حیات مطمئنی را برای انقلاب اسلامی ترسیم کنیم، نقش‌آفرینی مسجد و مساجد موردنیاز است. مسجد کانون جوشان انقلاب اسلامی است و باید کانونی برای تربیت جوانانی باشد که می‌خواهند پای کار انقلاب باشند. هر یک از جوانان ما باید حداقل به یک مسجد وابسته باشند و نمی‌توان فردی را بسیجی دانست اما با مسجد کاری نداشته باشد. 
غیب‌پرور به بازنگری تعاریف جدید بسیج در مجموعه سازمانی خود اشاره و عنوان کرد: منظور ما از بسیجی بودن لزوماً افراد دارای پرونده نیست بلکه تمام ملت ایران که نظام و رهبری را دوست داشته و به شهدا علاقه‌مند هستند، بسیجی‌اند؛ غیر از عده معدودی منافق، سلطنت‌طلب و ضدانقلاب. 
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با تأکید به حضور فعال بسیجیان در مساجد تأکید کرد: دشمن می‌خواهد مساجد را خالی کند که بایستی بسیجیان وابسته و پیوسته به مسجد بوده و دشمنان را در این زمینه خلع سلاح کنند. 
غیب‌پرور رکن دوم در طرح شهید بهنام محمدی را مدرسه دانسته و تصریح کرد: مدارس ما قبل از آموزش باید کانون تربیت باشند و کشوری که مردمان تربیت‌شده و فهیم داشته باشد دیگر دشمنان در آن نفوذ و رسوخ نخواهند داشت. 
وی با تمجید از دیدگاه‌های خوب وزیر آموزش‌وپرورش گفت: هم‌افزایی میان بسیج و آموزش‌و‌پرورش باید بیش از پیش تقویت گردد که در این طرح از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدرسه می‌روند که آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند. 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش سوم سخنان خود به اهمیت و جایگاه خانواده در طرح شهید بهنام محمدی اشاره کرد و گفت: متأسفانه با ورود فضای مجازی، خانواده‌ها دچار آسیب شده و روابط و عواطف خانوادگی دستخوش تغییر شده و اینترنت جایگزین این روابط گردیده است. محیط خانواده عامل اصلی رشد و بالندگی است و یقیناً در خانواده‌ای که نماز اقامه می‌شود و مسائل حلال و حرام رعایت می‌گردد فرزندان سالم‌تری نیز رشد می‌کنند. 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیوند مسجد، مدرسه و خانه را در طرح شهید بهنام محمدی لازم و ضروری دانسته و تأکید کرد: این طرح تربیتی از سال تحصیلی آینده با پوشش یک میلیون دانش‌آموز آغاز به کار می‌کند که ۷ سال به طول خواهد انجامید. 
وی در پایان تصریح کرد: جامعه دانش‌آموزی مورد هدف دشمن است که با شعار نمی‌توان جلوی دشمن را سد کرد بلکه باید با راهکارهای عملی و برنامه‌ریزی‌های دقیق مقابل آنان ایستاد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی