[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

مهاجران باید به رشد اقتصادی آمریکا کمک کنند، روزنامه شیراز نوین

سخنان توهین‌آمیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره مهاجران برخی کشورها به آمریکا با انتقادهای زیادی همراه گشته است. 
ترامپ در نشستی در کاخ سفید که با حضور نمایندگان دو حزب جمهوری خواه و دموکرات برگزار شد، با اشاره به مهاجرانی که از هائیتی، السالوادور و بعضی از کشورهای آفریقایی به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، گفت: «چرا این مردم را از کشورهایی که چاله مستراح هستند به اینجا راه می‌دهیم؟»
رئیس‌جمهور آمریکا گفته است او ترجیح می‌دهد مهاجرانی از کشورهایی مانند نروژ به آمریکا بروند. 
نمایندگان دموکرات در کنگره آمریکا گفته‌اند این اظهارنظر آقای ترامپ آشکارا نشان می‌دهد او نژادپرست است. 
واشنگتن پست اول بار در گزارشی از اظهارنظر توهین‌آمیز دونالد ترامپ خبر داد. 
کاخ سفید بدون تکذیب این سخنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بعضی از سیاستمداران در واشنگتن مدافع منافع کشورهای خارجی هستند ولی آقای ترامپ همیشه برای مردم آمریکا می‌جنگد.»
بر اساس این بیانیه آقای ترامپ در پی اصلاح قوانین مهاجرتی آمریکاست تا این کشور پذیرای مهاجرانی باشد که به رشد اقتصادی آمریکا کمک کنند. 
نیویورک تایمز نیز پیش‌تر در گزارشی به نقل از ترامپ نوشته بود: «اهالی هائیتی مبتلا به ایدز هستند و اگر شهروندان نیجریه پایشان به آمریکا باز شود دیگر به آلونک‌های خود در کشورشان بر نخواهند گشت.»
سناتور جمهوری‏خواه، اورین هتچ در واکنش به این نقل قول از آقای ترامپ در توئیتر نوشت که خواهان دریافت توضیحات بیشتر درباره سخنان آقای ترامپ است. به گفته او مهاجرت افراد نخبه از همه کشورهای جهان به آمریکا از عوامل خاص بودن آمریکاست. 
الیانا راس لیتنین، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان نیز در توئیتر نوشت: اطلاق واژه چاله مستراح به هائیتی، بی‌توجهی به خدمات مهاجران این کشور به آمریکاست. او تأکید کرد: چنین واژه‌هایی زیبنده کاخ سفید نیست. 
میا لاو، دیگر جمهوری‌خواه کنگره که هائیتی‏تبار است، سخنان آقای ترامپ را نامهربانانه دانسته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی