[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: پایگاه شبکه‌های اجتماعی ایران نباید آنسوی مرزها باشد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: پایگاه شبکه‌های اجتماعی ایران نباید آنسوی مرزها و در کشورهایی همچون انگلیس، آمریکا و ... باشد.
به گزارش ایرنا، آیت الله اسداله ایمانی در خطبه‌های  نماز‌جمعه شیراز افزود: در شرایطی که پایگاه این شبکه‌ها در داخل ایران نبود، استکبار، آل‌سعود و گروه تروریستی منافقین با بهره‌گیری از فضای مجازی و شبکه‌های  اجتماعی به ناآرامی‌های  اخیر در کشور دامن زدند. 
وی اظهار کرد: امروز 39 سال از انقلاب اسلامی سپری شده است و تقریباً 20 سال است که شبکه‌های  اجتماعی مطرح شده‌اند، چرا ما خودمان اقدام لازم را نداشته‌باشیم و دنبال‌رو دیگران باشیم؟ 
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: زمانی که یکی از شخصیت‌های  معروف آمریکایی می‌گوید یکی از شبکه‌های  اجتماعی با تمام ابزار و امکاناتش را به من بدهید تا ایران را متحول کنم، ما نباید هوشیار و بیدار باشیم که دشمن چه برنامه‌هایی‌ را دنبال می‌کند؟ 
وی با اشاره به بازداشت عده‌ای در ناآرامی‌های  اخیر برخی شهرهای کشور، گفت: دستگاه قضایی باید در برخورد با افراد فریب خورده که در این تجمع‌ها شرکت کردند، با رأفت اسلامی برخورد کند. 
ایمانی افزود: '' آن موج سوارانی که آمدند و از این موج سواری گرفتند و زندگی عده‌ای را از بین بردند، انسان‌های  بی‌گناهی را کشتند و اموالی را غارت کردند، باید مجازات عمل خودشان را ببینند.'' 
ایمانی در بخش دیگری از خطبه‌های  نماز جمعه شیراز با اشاره به برنامه رئیس جمهوری آمریکا برای اعلام نظر درباره تحریم‌ها و برجام گفت: ایران اسلامی در هر صورت پیروز و برنده است. 
وی ادامه داد: ترامپ یکی از دو راه را باید انتخاب بکند: یا باید تحریم‌ها را امضا بکند و برجام را لغو کند و در دنیا به عنوان کشوری که پیمان‌شکن است و به وعده‌اش عمل نمی‌کند در جهان منزوی شود و یا این که تحریم‌ها را امضا نمی‌کند. 
امام جمعه شیراز با اشاره به طرح مواضع ضدایرانی رئیس جمهوری آمریکا در یک سال گذشته، گفت: ترامپ در یک سال گذشته سرو صدای زیادی درباره برجام کرد، اما امروز شاهد انزوای واشنگتن و پیروزی ملت مسلمان ایران هستیم. 
ترامپ علاوه بر تصمیم‌گیری در مورد تمدید تعلیق تحریم‌های  اقتصادی آمریکا علیه ایران، قصد دارد در مورد پایبندی ایران به برجام نیز اعلام نظر کند. وی گرچه تاکنون از تمدید تعلیق تحریم‌های  ایران تخطی نکرده ولی در پایان مهلت 90 روزه پیش از اعلام پایبندی ایران به برجام خودداری کرد و تصمیم گیری در این مورد را به کنگره سپرد. کنگره نیز با عدم اعلام نظر در این خصوص بار دیگر تصمیم گیری در مورد پایبندی ایران به برجام را به قوه مجریه آمریکا محول کرد. 
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام علی اکبری به عنوان رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از سوی مقام معظم رهبری، گفت: طبیعی است که این مسئولیت‌ها جابه جا می‌شود و تغییر پیدا می‌کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی