[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

كنسرسیوم‌های صادراتی کیفیت تولید را افزایش داد، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس  با بیان این‌كه مطرح بودن استان به‌عنوان مهمترین قطب محصولات كشاورزی كشور بستر مناسبی برای ایجاد و توسعه صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی فراهم کرده است، گفت: استان فارس از مهمترین قطب‌های صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی كشور محسوب می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شركت شهرك‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در نخستین جشنواره تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس افزود: براساس آمارها از شمار واحد‌های  فعال در شهرك‌های  صنعتی استان 350واحد  در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی  به فعالیت می‌پردازد كه این واحد‌ها نقش مؤثری در تولید ملی و اشتغال ایفا كرده‌اند.
وی تصریح كرد: حدود ۲۰درصد واحد‌های بهره‌بردار در شهرک‌های  صنعتی در بخش صنایع غذایی به فعالیت می‌پردازند و ظرفیت مناسبی در این بخش  ایجاد شده است.
فتوحی در ادامه با اشاره به این‌كه در استان فارس با ایجاد 61 شهرك صنعتی فعال، بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری، استقرار واحد‌های  تولیدی و صنعتی و در نتیجه اشتغال‌زایی و افزایش سرانه صنعتی  فراهم شده است، گفت:  صنایع غذایی از مهمترین صنایعی است که دربرخی از شهرك‌های  صنعتی  استان ظرفیت ایجاد و توسعه دارند و از سرمایه گذاران حمایت می‌شود.
وی اضافه كرد: وجود واحدهای شاخص کشور در زمینه صنایع غذایی و نیز وجود کارخانجات متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در فارس سبب شده این استان از ظرفیت مناسبی نیز  برای صادرات در این بخش برخوردار باشد.
مدیر عامل شركت شهرك‌های  صنعتی  با اشاره به مشوق‌های  حمایتی برای سرمایه گذاران گفت: امسال برای نخستین بار مشوق‌های ویژه سرمایه گذاری را در قریب ۴۰شهرک و ناحیه صنعتی درنظر گرفتیم که بین ۶۰تا ۹۰درصد مشوق  با شرایطی از جمله کاهش سهم نقدی به ۵تا ۱۰درصد و افزایش اقساط تاسقف48ماه اختصاص یافته است که سرمایه گذاران صنایع غذایی می‌توانند از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند.
فتوحی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه از 5خوشه صنعتی فعال در استان فارس سه خوشه گلاب و عرقیات گیاهی میمند فارس، رب‌گوجه و شوریجات و خرمای جنوب در حوزه صنایع غذایی مشغول به فعالیت هستند، گفت: تشكیل خوشه‌ها و كنسرسیوم‌های  صادراتی نقش مهمی در ارتقای صادرات و توجه به تولید محصولات كیفی و ایجاد هم افزایی واحد‌های  صنعتی داشته است. وی تصریح كرد: امیدواریم با تداوم سیاست‌های  دولت تدبیر و امید واحد‌های  صنعتی صنایع غذایی و آشامیدنی بتوانند نقش مؤثر خود را در تولید، صادرات و ایجاد اشتغال پایدار به‌خوبی ایفا كنند. مدیر عامل شركت شهرك‌های  صنعتی فارس، ایجاد مراکز تجاری در کشورهای هدف صادراتی  و حمایت از حضور فعالان صادراتی در نمایشگاه‌های  بین‌المللی را از اقداماتی  اعلام كرد كه در زمینه حمایت از فعالان صنایع غذایی شهرك‌های  صنعتی انجام می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی