[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

معاونت راه روستایی به یک مدیرکل تقلیل یافته است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از موافقت کمیسیون متبوعش با ایجاد تکلیف برای وزارت نفت درلایحه بودجه ۹۷ برای توزیع ۴ میلیون تن قیر رایگان در راستای بهسازی راه‌های روستایی خبر داد.
محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بی‌توجهی دولت‌ها به وضعیت راه روستایی و تبعات بی‌شمار آن، گفت: متأسفانه هر ساله رقم بودجه بهسازی راه روستایی کمتر شده که این خود به عوامل بسیاری از جمله مهاجرت دامن زده است.
رئیس‌کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که در گذشته راه روستایی معاونتی مستقل در وزارت راه وشهرسازی داشته است، افزود: در حال حاضر این معاونت به یک مدیرکل تقلیل پیدا کرده و اهمیت خود را از دست داده است. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم همکاری سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبارات مصوب برای راه‌های روستایی، تصریح کرد: تاکنون در هیچ سالی تخصص صددرصدی اعتبارات راه روستایی رخ نداده که این خود تأخیر در بهسازی راه‌ها و همچنین پیامدهای بی‌شمار آن از جمله پرخطر بودن مسیرها و در نتیجه تخلیه روستاها را در پی دارد.
رضایی با بیان این‌که بی‌توجهی به زیرساخت‌های روستایی و عدم تخصص اعتبارات مصوب به معضل حاشیه‌نشینی دامن می‌زند، گفت: وزارت نفت نیز نسبت به ارائه قیر رایگان برای راه‌های روستایی استکاف می‌ورزید که با رایزنی‌های  بسیار مقرر شد طبق قانون عمل شود.
وی ادامه داد: با برگزاری نشست‌های  فراوان مقرر شد وزارت نفت طبق قانون مابه تفاوت سه میلیون تن قیر رایگان برای بهسازی راه روستایی را که تاکنون 60 درصد آن ارائه شده را نیز به دستگاه‌های مربوطه تحویل کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که متأسفانه در بودجه 97 ارائه قیر رایگان ازسوی دولت دیده نشده است، افزود: کمیسیون عمران مجلس ضمن گنجانده دوباره این موضوع در لایحه بودجه 97 با افزایش آن به 4 میلیون تن نیز موافقت کرده از این رو در صورت تصویب نهایی در مجلس اجرایی آن لازم است.
رضایی با تأکید بر این‌که ارائه قیر رایگان برای بهسازی راه‌های روستایی تنها عامل محرک پروژه‌ها بوده و دستگاه‌های اجرایی را به انجام اقدامات عمرانی تشویق کرده بود، گفت: متأسفانه در بودجه 97 حق روستاها دیده نشده و به آن‌ها ظلم شده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بهسازی راه‌های روستایی یکی از اقداماتی است که کشورهای پیشرفته برای رشد و توسعه کشورشان در دستور کار قرار می‌دهند، زیرا می‌تواند ماندگاری در روستا را تقویت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی