[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

خطیب جمعه جهرم: رشد اقتصادی در گرو فروش نفت نیست، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه جهرم با بیان این‌که رشد اقتصادی در گرو فروش نفت نیست خواستار عدم تمرکز سرمایه و اشتغال‌زایی در پایتخت شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، آیت‌الله لطف‌الله‌دژکام‌ درخطبه‌های نماز جمعه شهر جهرم، خواستار توجه مدیران به فرمایشات مقام معظم رهبری شد و اظهار داشت: مدیران باید با الگوگیری از تواضع رهبری سهمی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایفا کنند.
امام جمعه جهرم با بیان این‌که در حوادث اخیر، نیروی انتظامی سلاحی به‌دست نگرفت، گفت: در حوادث اخیر نیروهای انتظامی با مدارا با مردم برخورد کردند و دشمنان به دنبال پروژه خودزنی و جریان‌سازی بودند.
وی با اشاره به سالگرد شهدای فدائیان اسلام بیان کرد: شهید نواب صفوی و یارانش با خلوص از مرزهای کشور دفاع کردند و به جوخه اعدام سپرده شدند و اکنون باید این روحیه مبارزه با استکبار در همه زنده بماند.
دژکام با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب، افزود: ۱۹ دی یادآور رسوایی رژیم پهلوی بوده و شعاردادن در حمایت از خاندان پهلوی شرم‌آور است. وی با بیان این که ملت ایران از خاندان پهلوی متنفرند، تأکید کرد: افتضاح رضاخان و پسرش بیش از این است که اکنون رضا پهلوی در خارج از کشور در مسائل داخلی ایران دخالت کند. امام جمعه جهرم با بیان این که ۴۰ سال است دشمنان بر علیه انقلاب حیله می‌کنند، خاطرنشان کرد: مردم ایران در هرکجا دشمنان دسیسه‌ای علیه انقلاب برنامه‌ریزی کنند، نشان داده‌اند که پای انقلاب و حرکت دینی خودشان ایستاده‌اند. وی مطالبات برخی افراد را در مسائل اقتصادی و معیشتی دانست و افزود: رهبری از مدیران و همه مسؤولان کشور خواسته است که دنبال این باشند که خواسته‌های به حق مردم را جامه عمل بپوشند‌. این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که رشد اقتصادی در گرو فروش نفت نیست، گفت: اقتصاد نفتی ایراد دارد، درآمدهای حاصل از آن در حساب ارزی ذخیره شده و در شهرهای کوچک صرف نمی‌شود.
دژکام با انتقاد از تمرکز اشتغال زایی و درآمدزایی در پایتخت تصریح کرد: دولت باید در زمینه‌های اشتغال دانش‌بنیان، شهرهای کوچک را مورد توجه قرار دهد.
وی خواستار فراهم کردن شرایط سرمایه‌گذاری بومی در شهرستان شد و افزود: مردم باید برای اشتغال‌زایی به‌ویژه در حوزه‌های دانش‌بنیان اقدام کرده و دولت از آن‌ها حمایت کند. امام جمعه جهرم ممانعت رئیس جمهور آمریکا در امضا تعلیق 90 روزه تحریم‌های ایران را به سود مردم ما دانست و افزود: ایران چارچوب قوانین را رعایت می‌کند و حیله‌گری ترامپ نمی‌تواند ملت ایران را از مسیر اصیل انقلاب خارج کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی