[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

کارشناس داوری: کمیته داوران را همانند بقیه ارکان فدراسیون فوتبال، بزرگ ببینید!، روزنامه شیراز نوین

کارشناس داوری فوتبال کشورمان اعتقاد دارد که مهدی تاج باید کمیته داوران را همانند بقیه ارکان فدراسیون و حتی باشگاه‌ها بزرگ ببیند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال کشورمان درمورد انتقادات اخیر از داوران در بازی‌های لیگ برتر یادداشتی را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است که آن را عیناً در زیر می‌خوانید:
«مدتی است که دوباره اشتباهات فاحش داوری باعث شده تیر انتقادات باشگاه‌ها و طرفداران آن‌ها به سمت کمیته داوران و فدراسیون فوتبال روانه شود تا شاید رئیس فدراسیون فوتبال در این خصوص چاره‌اندیشی کند.
ابتدای فصل جاری به جهت اختلافاتی که رئیس کمیته داوران و رئیس دپارتمان داشتند، داوری پنج هفته کابوس‌وار و پر از اشتباهات فاحش را پشت سر گذاشت که همین امر استعفای کامرانی‌فر را درپی داشت و بعد از کناره‌گیری وی، تصمیم‌گیری درخصوص امور و چیدمان داوری به دست اصفهانیان افتاد تا کمی از التهابات کاسته شود. به نظر می‌رسید که داوری روند کم‌اشتباه‌تری را دنبال کرده و در برخی از هفته‌ها اشتباه اندکی را مشاهده کردیم، اما اصفهانیان که ریاست هر دو بخش را به‌طور خودکار و با خیال راحت در دستش دید، نتوانست اوضاع را مدیریت کند و با واگذار کردن چیدمان داوری و ناظران به دست افراد ناشناخته، اوضاع قضاوت را به هم ریخت و این بار صدای داوران و ناظران را درآورده است که شاهد طغیان داوران بودیم و حتی نسبت به برگزاری دوره توجیهی نیم‌فصل هم شدیداً مورد انتقاد قرار گرفت.
انتظار داوران از اصفهانیان به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال این است که از موقعیت موجود استفاده کرده و باعث ارتقای داوری شود، نه اینکه اعتراض داوران را به دنبال خود داشته باشد. فکر می‌کنم اصفهانیان این توانایی را ندارد که بتواند شخصی همسو را به‌عنوان رئیس دپارتمان پیشنهاد دهد و دبیرکل آن را بپذیرد. این امر یعنی عدم توانایی ایشان بر اداره امور داوری که جزء بزرگ‌ترین ضعف‌های اصفهانیان محسوب می‌شود. علاوه‌بر آن، تعداد زیاد نیروی کم‌تجربه در دپارتمان داوری یکی دیگر از فاکتورهای مورد انتقاد رئیس کمیته داوران است و فکر می‌کنم حتی با کم کردن بعضی از این افراد و افزودن دو داور بازنشسته قوی می‌تواند بر روند اجرایی امور مرتبط با داوران تأثیر بسزایی ایفا کند؛ در صورتی که هرچه به پایان فصل نزدیک‌تر می‌شویم، استرس و اضطراب داوران بیشتر خواهد شد. تا جایی که اطلاع دارم به جهت همین فضای پیش آمده، برخی از ناظران داوری ماه‌ها در دپارتمان داوری حاضر نمی‌شوند تا بتوانند مشاوره‌ای به کادر اجرایی بدهند و این مسئله خودبه‌خود حس تقابل را به دنبال خواهد داشت.
با توجه به اینکه آقای تاج، فردی استراتژیک و برنامه‌محور است، انتظار می‌رود در ساختار ضعیف کنونی دخالت کند و سر و سامانی به اوضاع نه‌چندان مناسب کمیته داوران و دپارتمان داوری دهد و این بخش را مثل بقیه ارکان فدراسیون و حتی باشگاه‌ها بزرگ ببیند تا در ادامه شاهد اعتراضات تیم‌ها و داوران نباشیم.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی