[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

دلیل اصلی جوش زدن در هر نقطه از بدن چیست؟، روزنامه شیراز نوین

هر جوش یا لکه در منطقه‌ای از پوست حاکی از بروز یک بیماری یا مشکل در ناحیه خاصی از بدن است. بنابراین، با این نقشه می‌توانید علت آن را دریابید و برای رفع بیماری خود در زمانی مناسب قدم بردارید. برای آشنایی با درمان جوش صورت، ابتدا باید بدانیم علت آن چیست. جوش صورت از چند عامل اصلی ناشی می‌شود که عبارت‌اند از: تولید بیش از حد چربی در پوست، فولیکول‌های مسدود شده که منافذ پوست را می‌بندند و مانع خروج چربی می‌شوند و رشد باکتری‌ها درون فولیکول‌های مو که آکنه نامیده می‌شود. علل مختلفی در ایجاد آکنه یا همان جوش وجود دارد؛ از مسائل هورمونی در دوران بلوغ گرفته تا رژیم‌های  غذایی، هرکدام ممکن است عامل بروز این مهمانان ناخوانده روی صورت باشد. وی ادامه داد: مسائل عصبی و استفاده نامطلوب از لوازم آرایشی و بهداشتی و تغییرات آب و هوایی و چند علل دیگر در به وجود آمدن آکنه دخیل هستند.
وی تصریح کرد: در طب سنتی علت آکنه یا همان جوش در صورت و سینه غلبه صفرا (طبع گرم و خشک) و در پشت و کتف اطراف کمر غلبه دم (طبع گرم و تر) است و برای هرکدام درمان به خصوصی وجود دارد.
دکتر کلهر با بیان اینکه حدود ۱۵بیماری شایع پوستی وجود دارد که سردسته آنها آکنه یا همان جوش است گفت: پس علل جوش متفاوت هستند و ما برای درمانش اول باید علت را پیدا کنیم و بعد درمان را آغاز کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی