[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

عادل غلامی: دیگر نمی‌دانستم جواب پسرم را چطور بدهم، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوش تیم والیبال بانک سرمایه گفت: FIVB با برنامه‌ریزی نادرست باعث می‌شود بازیکنان والیبال زودتر از موعد از تیم ملی خداحافظی کنند. ملی‌پوش باسابقه والیبال ایران که در تابستان سال96 به دلیل درگیری در اردوی تیم ملی توسط ایگور کولاکوویچ کنار گذاشته شد، در ماه‌های اخیر از انگیزه خود برای بازگشت به تیم ملی گفته بود.
سرمربی تیم ملی والیبال هم با روی خوش از عادل غلامی‌ برای بازگشت استقبال و اعلام کرد: دوره محرومیت عادل غلامی ‌به پایان رسیده و او می‌تواند برای مسابقات سال آینده به تیم ملی بازگردد.
در حالی که به نظر می‌رسید همه چیز برای بازگشت این بازیکن تیم بانک سرمایه به تیم ملی آماده شده، او در پستی اینستاگرامی ‌از خداحافظی موقتی خود به دلیل مسائل خانوادگی خبر داد تا همه از تصمیم عادل غافلگیر شوند.
به همین بهانه با عادل غلامی ‌همکلام شدیم که در ادامه مشروح صحبت‌های وی با خبرنگار «ورزش سه» را می‌خوانید.
ماه‌هاست با خودم درگیر هستم
از قبل گفته بودم که می‌خواستم در پایان بازی‌های ملی سال‌96 از تیم ملی خداحافظی کنم، اما شرایطی رقم خورد که نشد. در این چند ماه به دنبال بازگشت به تیم ملی بودم و خیلی از دوستان هم برای حل مشکل من تلاش کردند. با این حال در تمام این ماه‌ها با وجود انگیزه‌ای که برای بازگشت داشتم، با خودم درگیر بودم که می‌توانم با شرایط فعلی خانوادگی‌ام به تیم ملی برگردم یا خیر.
پسرم هر روز گریه می‌کند
دیروز به این تصمیم رسیدم که در این شرایط نمی‌توانم ماه‌ها خانواده‌ام را ترک کنم و به اردوهای تیم ملی بروم. حتی این اواخر وقتی هر‌روز‌صبح می‌خواهم سر تمرین بروم یا برای بازی‌های بانک سرمایه به شهرستان برویم، پسرم 10- 15‌دقیقه جلوی در گریه می‌کند. این اتفاقات باعث شد تا تصمیم نهایی خودم را بگیرم. اینکه بخواهم 6‌ماه خانواده‌ام را رها کنم و به اردو بروم، واقعاً شرایطش مهیا نبود.
کولاکوویچ تصمیم مرا پذیرفت
با ایگور کولاکوویچ جلسه‌ای را در همین خصوص برگزار کردم. وقتی شرایطم را به او گفتم، خیلی منطقی با این قضیه کنار آمد و تصمیمم را پذیرفت. البته قرار شد هر زمان تیم ملی به من نیاز پیدا کرد، به خاطر کشورم و مردم به اردوها بروم. با این حال سرمربی تیم ملی هم گفت این فرصت خوبی برای این است که به جوان‌ها میدان بدهد.
خداحافظی من همیشگی نیست
من به صورت همیشگی از تیم ملی خداحافظی نکردم و آینده را برای خودم باز گذاشتم. به ایگور هم گفتم هر زمان به من احتیاج داشتند، بگویند تا در تورنمنت‌های بزرگ به تیم ملی کمک کنم. اگر قصدم خداحافظی دائمی‌ باشد، قطعاً در یکی از تورنمنت‌های معتبر شرکت می‌کنم و بعد بازی‌های ملی را کنار می‌گذارم. امیدوارم این تصمیم مرا مردم هم درک کنند.
FIVB فقط به فکر جیب خودش است
خودم خیلی انگیزه داشتم که برگردم و کولاکوویچ هم از بازگشت من استقبال کرد؛ اما در این سن و سال باید شرایط خانواده‌ام را در نظر بگیرم. متأسفانه فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) فقط به فکر جیب خودش است و برنامه‌ریزی درستی برای بازیکنان والیبال نمی‌کند. کدام رشته را سراغ دارید که 6‌ماه پشت سر هم، 3- 4‌تورنمنت سنگین در سطح جهان برگزار کند؟ در همین لیگ جهانی ما چند‌بار به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم. 6‌ماه اول که درگیر تیم ملی هستیم و 6‌ماه دوم سال هم درگیر لیگ. هیچ وقتی برای خانواده باقی نمی‌ماند.
نمی‌دانستم جواب پسرم را چه بدهم
همین برنامه‌ریزی نادرست FIVB است که باعث می‌شود خیلی از بازیکنان والیبال زودتر از موعد از بازی‌های ملی خداحافظی کنند. قبلاً هم این اتفاق برای چند بازیکن تیم ملی رخ داده و به‌ویژه برای کسانی که متأهل هستند، واقعاً شرایط سخت است. من دیگر نمی‌دانستم باید جواب پسرم را چه بدهم؟ بیشتر از خود من که دلتنگ می‌شوم، فکر می‌کنم پسرم بابت این دوری‌ها ضربه می‌خورد.
در اردکان جشن قهرمانی می‌گیریم
در بازی اول فینال به سختی خاتم اردکان را شکست دادیم. در 2سال اخیر هر بار با این تیم بازی کرده بودیم، خیلی راحت آنها را شکست دادیم؛ این بازی نشان داد که آنها متحول شدند. خدا را شکر یک برد کسب کردیم و حالا با ذهنی آماده‌تر به اردکان می‌رویم و انشاالله همان‌جا جشن قهرمانی می‌گیریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی