[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

آن دختر ۸‌ساله جای خود را در تاریخ وزنه‌برداری زنان ساخت، روزنامه شیراز نوین

نایب رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پیامی ‌را بعد از وزنه زدن دختر 8‌ساله در جام فجر منتشر کرد. به گزارش «ورزش سه»، آیسن ادیب، دختر 8‌ساله اردبیلی که از سوی فدراسیون وزنه‌برداری برای رفتن روی تخته و وزنه‌زدن به صورت نمایشی به اهواز دعوت شده بود تا در مراسم افتتاحیه جام بین‌المللی فجر شرکت کند، با وجود ممانعت در روزهای اولیه، در اختتامیه توانست به آرزوی خود برسد. 
در روز افتتاحیه این رقابت‌ها مخالفت برخی از مسئولان باعث شد تا در حضور نایب رییس فدراسیون جهانی این دختر 8‌ساله از رفتن روی تخته منع شود؛ اما بعد از گذشت 2‌روز و در مراسم اختتامیه این اتفاق افتاد. 
 با توجه به اینکه اورسلا پاپاندریا، نایب رییس فدراسیون جهانی در مراسم اختتامیه حضور نداشت و به آمریکا بازگشته بود، بعد از اینکه متوجه وزنه زدن این دختر 8‌ساله شد، برای او پیامی‌ را منتشر کرد: «بعد از دو روز سخت، آیسن ادیب جای خودش را در تاریخ وزنه‌برداری زنان ساخت و اولین زنی شد که بر روی تخته رفت و در مقابل مردان و زنان وزنه زد. قدرت و شجاعتی که من از زنان ایرانی دیدم حیرت‌آور بود و با حمایتی که مردان از آنها داشتند ترکیب شده بود. من مفتخرم که بعضی از این اتفاقات را دیدم و دست یاری به سمت ریحانه طریقت که مادر وزنه‌برداری است، دراز می‌کنم. توضیح دادن با کلمات سخت است اما همه آنها قلب من را تسخیر کردند.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی