[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

قضاوت دوباره داور مالزیایی قانونی نیست، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کانون داوران فوتبال ایران می‌گوید علاوه بر کمیته داوران و فدراسیون فوتبال، حتی کمیته اخلاق نیز می‌تواند به مسئله قضاوت دوباره داور مالزیایی ورود کند. به گزارش «ورزش سه»، علی خسروی‌، کارشناس داوری فوتبال ایران با اعلام تعجب از داوری دوباره بن‌یعقوب داور مالزیایی دیدار استقلال و العین امارات گفت: این اتفاق یکی از عجیب‌ترین اتفاقاتی است که در فوتبال آسیا می‌افتد و انتخاب بن‌یعقوب برای قضاوت دیدار تیم‌های الهلال و الریان نشان می‌دهد دپارتمان داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ اهمیتی به اشتباهات و در‌پی آن اعتراض‌ها نمی‌دهد. 
او ادامه داد: اکنون باید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران قدم پیش بگذارد و نمی‌دانم چرا اتفاقی نمی‌افتد. اگر داوری ایرانی این نوع قضاوت را به انجام می‌رساند نیم‌فصل محروم می‌شد اما می‌بینیم که باوجود اعتراض‌ها پس از دیدار هفته‌سوم، داور مالزیایی باز هم به قضاوت می‌پردازد و جالب اینکه باز هم دیداری از گروه اول این رقابت‌ها (یعنی رقبای استقلال) را سوت خواهد زد. 
کارشناس داوری فوتبال ایران ادامه داد: کاملاً مشخص بود که داور در دیدار برابر استقلال فقط به دنبال پنالتی بود تا بازی را با امتیاز برابر به پایان برسد. بن‌یعقوب پس از این اتفاق در صفحه شخصی خود از ایرانی‌ها عذر‌خواهی کرد، هرچند بلافاصه آن پست را حذف کرد. نمی‌دانم اکنون چرا کمیته داوران پیش‌قدم نمی‌شود و اعتراض نمی‌کند. 
خسروی در پایان گفت: داورانی مانند کیم یونگ جو در جام جهانی 2002 کره، گراهام پل داور انگلیسی به خاطر یک اشتباه کوچک از آن تورنمنت کنار گذاشته شدند و اکنون فدراسیون فوتبال و کمیته داوران باید در این باره اعتراض کنند. حتی به نظر من کمیته اخلاق می‌تواند به این موضوع ورود کند و در این باره به تحقیق بپردازد و البته اعتراض خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی