[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

همسویی بانک‌ها برای توسعه روستایی، روزنامه شیراز نوین

 هفتمین جلسه شورای هماهنگی بانک‌های شهرستان  کوار به ریاست داریوش دهقان فرماندار شهرستان و با حضور عباس خالقداری دارابی مدیر بنیاد مسکن شهرستان کوار و تعدادی از مسئولین ادارات شهرستان و رؤسای بانک‌های عامل شهرستان برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، در این جلسه پیرامون اقدامات بانک‌ها در ایام نوروز، تسهیلات مددجویان کمیته امداد (ره) و تسهیلات مسکن روستایی بحث و تبادل نظر گردید و بر لزوم روان‌سازی امور برای اعطای تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی روستایی تأکید شد. 
فرماندار شهرستان کوار با بیان اینکه بانک‌ها می‌توانند موتور محرک در توسعه روستایی و ایجاد اشتغال باشند یادآور شد: بانک‌ها به کمک سیاست‌های اعتباری و مالی خود قادرند وسایل رشد و توسعه اقتصادی را در  جامعه  فراهم کرده یا با اعطای وام‌های بازرگانی، صنعتی و تولیدی، توسعه اقتصادی را فراهم نمایند. 
دهقان با بیان اینکه  اساساً وظیفه بانک‌ها درهر جامعه‌ای حمایت و کمک به بالندگی اقتصادی است گفت: در این بین برخی از بخش‌های اقتصادی در هر جامعه ممکن است به دلایل گوناگون مغفول واقع شده یا کمتر پیشرفت کنند حال آنکه بالندگی آنها نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی خواهد داشت. فرماندار شهرستان کوار توسعه روستایی و ارائه تسهیلات در زمینه مقاوم‌سازی و ایجاد اشتغال در روستاها را از کارکردهای بانک‌ها دانست و گفت: جامعه ما نمونه منحصر به فردی در این زمینه است که بانک‌ها نقش بی‌بدیل در توسعه آن دارند. وی افزود: با نگاهی اجمالی به بخش‌های توریست، کشاورزی، ساختمان‌سازی ، صنایع دارویی و  غذایی، شیلات و صیادی، کشف و استخراج معادن، ایجاد نیروگاه و پالایشگاه، ورزش، بیمه و.... درمی‌یابیم که با توجه به نیروی انسانی مستعد و امکانات طبیعی و خدادادی فرصت‌های زیادی برای سرمایه گذاری و ایجاد بازده اقتصادی وجود دارد که می‌بایست بانک‌ها با حمایت از فعالان یا پیشقدم شدن در این عرصه خودمحور و پایه توسعه قرار گیرند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان کوار نیز با تاکید بر نقش بانک‌ها در توسعه روستایی و توسعه اجتماعی و اقتصادی خواستار روان‌سازی روند اعطای تسهیلات برای شتاب بیشتر مقاوم‌سازی مناطق روستایی و بهسازی و مقاوم سازی شد.
عباس خالقداری دارابی اضافه کرد: بنیاد مسکن با مدیریت جهادی و با ماموریت محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی دراین عرصه ورود کرده است و از همه ظرفیت‌های قانونی برای اعطای تسهیلات و توسعه روستایی بهره می‌برد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی