[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

چهارشنبه آخر سال محله محور برگزار شود، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- شیراز نوین:
 فرمانده انتظامی استان از كشف 3تن مواد پیش‌ساز مواد محترقه و یك میلیون و 478هزار عدد انواع مواد محترقه به ارزش 10میلیارد ریال خبر داد و گفت: رویكرد و دیدگاه پلیس نسبت به چهارشنبه آخر سال، اجتماعی و محله محور است. 
احمد علی گودرزی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان كرد: نیروی انتظامی مخالف شادی مردم نیست ولی در عین حال با مخلان نظم و امنیت و کسانی که اقدام به انجام حرکات پرخطر کنند، به شدت و طبق قانون برخورد می‌كند. 
وی ادامه داد: با توجه به اینكه بخش مهمی از قربانیان چهارشنبه آخرسال از میان كودكان و نوجوانان هستند، خانواده‌ها مراقب فرزندان خود در این ایام باشند تا مبادا به رفتارهای پرخطر روی بیاورند.
گودرزی با اشاره به كشفیات مواد محترقه توسط پلیس استان فارس افزود: در این راستا 3تن مواد پیش‌ساز مواد محترقه، یك میلیون و 478هزار عدد انواع مواد محترقه ‌کم‌خطر و پر‌خطر كشف و در این راستا 97نفر دستگیر شده‌اند.
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به كاهش معنادار كشفیات مواد مخدر نسبت به سال قبل گفت: با توجه به آسیب‌های جسمی و روحی ناشی از مواد محترقه و اتفاقاتی كه برای كودكان و نوجوانان به وقوع پیوسته، دوری از مواد محترقه كم‌كم به خودباوری در اجتماع رسیده است. گودرزی ادامه داد: این آگاهی باعث شده است كه تقاضا برای خرید مواد محترقه به صورت معناداری كاهش یابد و این خود نوعی پیشگیری اجتماعی است كه با هدایت مردم فهیم به شعور اجتماعی تبدل شده ست و این نشان می‌دهد كه اقدامات پیشگیرانه پلیس مؤثر واقع شده است. وی هشدار داد: افرادی كه بخواهند در مراسم چهارشنبه آخر سال اقدام به‌ بی‌نظمی و سلب آسایش شهروندان کنند دستگیر و با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با مراجع قضایی تا 15 فروردین بازداشت خواهند شد. فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینكه رفتارهایی كه مخل نظم و امنیت باشد و مصدومیت و خسارت در پی داشته باشد، خط قرمز پلیس است و به شدت با آنها برخورد می‌شود افزود: شماره تلفن 32298124 به صورت 24ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات شهروندان در رابطه با تهیه، حمل و توزیع مواد محترقه می‌باشد. گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تمهیدات پلیس برای ایام تعطیلات نوروز گفت: پلیس استان با استقرار 431ایستگاه نوروزی برای تأمین نظم و امنیت مسافران نوروزی آمادگی لازم را دارد.
این مقام انتظامی به كارگیری بیش‌از 12هزار نفر نیرو در تعطیلات نوروزی، راه اندازی بیش از 2هزار گشت خودرویی، موتوری و پیاده، آشكارسازی نقاط حادثه‌خیز در سطح جاده‌ها و نصب 107چراغ گردان پلیس در این نقاط، انجام اقدام‌های پایشی و نظارتی از طریق سامانه مانیتورینگ ایجاد شده در سطح شهر و جاده‌ها، تقویت نگهبان محلات به منظور افزایش ضریب امنیتی و پیشگیری از وقوع سرقت، تهیه 1500لوح فشرده با رویكرد آموزش همگانی و هشدارهای پلیسی، تهیه و چاپ دو هزار جلد كتابچه آموزشی پیرامون آسیب‌های فضای مجازی، تهیه 450بنر آموزشی و ترافیکی جهت نصب در کلیه ورودی های شهر شیراز و نقاط پر تردد، تهیه و توزیع 150هزار بروشور و نقشه جهت میهمانان نوروزی را از جمله اقدامات مهم پلیس فارس برای تأمین نظم و امنیت تعطیلات نوروزی عنوان كرد. فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به شعار نوروزی پلیس با عنوان « آرامش بهاری با نظم و امنیت» افزود: آرامش و امنیت خواسته همه افراد جامعه است و پلیس با همكاری و مشاركت مردم و سایر نهادهای جامعه در این مسیر تلاش می‌كند.
گودرزی در پایان به شهروندان هشدار داد: اگر قصد مسافرت دارند با رفع نواقص خودرو سفری ایمن را برای خود تضمین نمایند، در ایام تعطیلات نوروزی نسبت به رفع نواقص امنیت منازل خود اقدام كنند، اگر فرد مورد اعتمادی را در نظر دارند، منزل خود را در زمان مسافرت به او بسپارند، اتومبیل خود را به قفل مرکزی، دزدگیر ، قفل پدال، قفل فرمان و سوییچ مخفی مجهز كنند و در صورت مشاهده موارد مشكوك مراتب را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی